Facebook Google+ Twitter

A to Polska właśnie. Na nic zdają się policyjne apele

Piłeś, nie siadaj za kierownicą! Wprawdzie spada liczba wypadków z pijanymi kierowcami w roli głównej, ale są oni wciąż postrachem na polskich drogach. Dlatego każda inicjatywa wpływająca na bezpieczeństwo jest wciąż potrzebna i cenna.

 / Fot. Jerzy Kirzyński / Fot. Jerzy KirzyńskiCztery zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi, pobyt w Zakładzie Karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości i znowu problemy … 36-letni mieszkaniec gminy Terespol, z zakazem wsiadania za kierownicę do 2019 roku, po raz kolejny okazał się sprawcą kolizji. Policjanci z patrolu ruchu drogowego KMP Biała Podl., którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, zbadali jego stan trzeźwości. Wynik? Ponad dwa promile alkoholu.

W ręce policjantów z Łaszczowa trafił 16-latek, który kierował ciągnikiem rolniczym mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Nieletni ma już sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2021 roku.

W Krzywdzie policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Stanin, który kierował samochodem z trzema promilami alkoholu w wydychanym powietrzu, do tego przekroczył prędkość o 30 km/h. Nie był jeszcze na kursie nauki jazdy. Przy sobie nie miał też dowodu rejestracyjnego i polisy ubezpieczeniowej. On i dwaj pasażerowie jechali bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Łęczyńscy policjanci w miejscowości Milejów zatrzymali kierowcę, który kilkanaście minut wcześniej spowodował kolizję w Kajetanówce. Za kierownicą siedział 51-letni mężczyzna. Pasażerem był jego zięć. Mieli 1,90 i 2,30 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że to 19-latek był sprawcą kolizji. Mężczyźni nie posiadali praw jazdy. Pojazd - aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC.

Kierowca pojazdu, którym poruszali się podejrzani o kradzież paliwa usiłował najechać na policjanta z Krasnegostawu. Po pościgu został zatrzymany przez tegoż policjanta. Podczas ucieczki 22-letni kierowca popełnił wykroczenia drogowe zbierając w sumie 106 punktów karnych.

Pirat drogowy nie posiadał prawa jazdy, był też poszukiwany przez organa ścigania.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kamionce, w miejscowości Samoklęski zauważyli niebezpiecznie jadące dwa pojazdy. Mimo bardzo śliskiej nawierzchni kierowca nissana pędził z dużą prędkością ledwie co utrzymując pojazd na drodze. Do tego holował auto, którego kierowca,w strugach unoszącej się za pędzącym nissanem wody i błota, miał jeszcze większe trudności w prowadzeniu swojego pojazdu.

Policjanci przerwali tę ekstremalną jazdę 24-latków, obydwaj byli pijani. Jeden z nich miał już orzeczone dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Najechaniem na gruszę zakończyła się przejażdżka pijanego ojca z 6-letnim synem, po sadzie w powiecie otwockim. Siła uderzenia była tak duża, że siedzące za kierownicą dziecko, doznało poważnych obrażeń i śmigłowcem przewiezione zostało do szpitala.

Przechodzący ulicą wykorzystując, że kobieta wysiadła zza kierownicy, wskoczył na jej miejsce i odjechał. Kryminalni z warszawskiego Targówka odnaleźli skradziony pojazd. Po chwili dostrzegli, że wsiada do niego znany im złodziej samochodów.
Policjanci ruszyli w jego kierunku. Mężczyzna zamknął się od środka i nie zwracając uwagi na stojącego przed samochodem policjanta chciał odjechać. Drugi z policjantów, natychmiast wyciągnął pistolet i oddał strzał ostrzegawczy.

Tomasz N., karany za kradzieże z włamaniem w chwili zatrzymania miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

35-letni mieszkaniec gm. Adamów po spożyciu alkoholu wiózł samochodem żonę i dwójkę dzieci. W miejscowości Pniówek doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Karetka pogotowia zabrała do szpitala trzy osoby, w tym jego 10-letnią córkę i 8-letniego syna.

Tragicznie zakończył się wypadek, do którego doszło wczoraj w Bogucinie. Kierujący VW golfem 31-latek, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, wjechał w tył VW Transportera, a następnie uderzył w drzewo. 35-letni pasażer golfa zmarł po przewiezieniu do szpitala.

- Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Apelujemy również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba. Reagujmy w każdej tego typu sytuacji! Nie stwarzajmy społecznego przyzwolenia dla takich kierowców, pomyślmy o zagrożeniu, jakie pijani kierowcy stanowią dla życia swojego i innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki zdecydowanej reakcji niejednokrotnie możemy uchronić ludzkie życie i zdrowie – wzywają nie od dziś policjanci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.