Facebook Google+ Twitter

A to Polska właśnie. Na pasówkę i na rympał

Policjanci poszukujący sprawców kradzieży i włamań nie są bohaterami kryminałów ani filmów akcji. Wezwani na miejsce zdarzenia dokonują oględzin, rozpytują ewentualnych świadków i ruszają w teren by odnaleźć sprawców.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiPolicjanci Wydziału dw z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP Biała Podlaska współpracując z ochroną jednego z bialskim marketów spożywczych zatrzymali 4-osobową grupę dokonującą kradzieży sklepowych. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy gminy Trzebieszów w wieku 17 i 24 lata oraz 18-letnia kobieta i 26-letni mężczyzna z Siedlec.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że grupa ma na koncie również kradzież alkoholi i artykułów spożywczych w Międzyrzecu Podlaskim i Łukowie.

Podczas przeszukania znaleziono niewielką ilość amfetaminy, a przy 24-latku dowód osobisty wystawiony na inną osobę.

Zahajki; nieustalony sprawca, po urwaniu kłódki dostał się do garażu skąd ukradł piłę spalinową, przewód elektryczny, komplet kluczy nasadowych i inne przedmioty.

Rowiny; opiekunka starszej, niepełnosprawnej kobiety, ujawniła uszkodzone okno i drzwi, a na jej widok ktoś wybiegł z mieszkania. W trakcie podjętych czynności policjanci z Wisznic zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który ukradł produkty spożywcze o wartości 30 zł.

35-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego, ukradł z lombardu złoty łańcuszek z zawieszką o wartości 3700 zł .Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy. Utracone mienie odzyskano.

Chotyłów; nieustaleni sprawcy po uprzednim przecięciu łańcucha przedostali się na plac, a następnie wybijając szybę włamali się do sklepu spożywczego, skąd ukradli sześć sztuk paczek chrupek o wartości 10 zł. Straty właściciel sklepu oszacował na 1000 zł.

Mieszkanka ul. Wilskiego - Ciborowicza w Białej Podlaskiej zawiadomiła Policję, że nieznani sprawcy po uprzednim zdjęciu z zawiasów zamkniętej bramy wjazdowej, weszli na teren posesji i rozbili dwie lampy zainstalowane na bramie wjazdowej i lampę nad drzwiami wejściowymi oraz wybili szyby w drzwiach tarasowych oraz w oknie.

Policjanci dw z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy ustalili sprawcę kradzieży z niezamkniętego domu, złotej biżuterii i pieniędzy. Złodziejem okazał się 18- letni mieszkaniec Białej Podl. Mężczyzna przyznał się do popełnienia powyższego czynu i poddał się dobrowolnie karze.

Drelów; trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy włamania do piekarni. Włamywacz wybił szybę w oknie budynku i dostał się do jego wnętrza. Z pomieszczenia biurowego skradł. Ogólna suma strat 2 tys. zł, na szkodę Gminnej Spółdzielni.

Biała Podl.; dyżurny został powiadomiony przez dwóch mieszkańców, że z niezamkniętego mieszkania, zginęła złota biżuterię w postaci dwóch kompletów obrączek, pierścionka, sygnetu i łańcuszka z krzyżykiem o łącznej wartości około 5000zł.

Krasówka; nieznany sprawca po uprzednim wybiciu szyby w oknie budynku gospodarczego dostał się do środka, skąd ukradł cztery opony wraz z felgami o łącznej wartości 1600 zł.

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zawiadomił o zaginięciu biżuterii o wartości 3000 zł oraz pieniądzy w kwocie ok. 60 zł. Jak się okazało kradzieży dokonał jego znajomy, z którym zgłaszający wcześniej spożywał alkohol. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze ustalili, że skradziona biżuteria została przez niego zastawiona w jednym z lombardów.

Cełujki; nieustalony sprawca, po uprzednim przecięciu skobla zabezpieczającego drzwi do pomieszczenia gospodarczego, dostał się do jego wnętrza, skąd zabrał: 15 l oleju, pilarkę spalinową, szlifierkę kątową, zestaw kluczy nasadowych. Następnie z niezamkniętego samochodu osobowego ukradł radioodtwarzacz CD.

Lisy; dokonano kradzieży części samochodowych z samochodu: zderzaka przedniego, lewego błotnika, pompy wtryskowej, głośników, kierunkowskazu.

30-letni bialczanin zawiadomił Policję, że skradziono zaparkowany od dwóch lat na niestrzeżonym parkingu osiedlowym, niesprawny technicznie, samochód osobowy, powodując straty w wysokości 1000 zł.

Dobratycze; policjanci Wydziału Kryminalnego KP w Terespolu wykryli sprawców kradzieży z terenu byłego PGR: 85 sztuk metalowych słupków, 70 m.b. siatki ogrodzeniowej, elementy konstrukcji budynku o łącznej wartości 15 300 zł, ustalili sprawców.

Lechuty Duże; funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KP w Terespolu ustalili sprawcę włamania do pomieszczeń hodowli grzyba boczniaka i kradzieży elementów instalacji elektrycznej.

Dołha; 51-letni mieszkaniec gm. Drelów ukradł z posesji piłę spalinową. Piłę odzyskano, a przestępca trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci Wydziału dw z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy ustalili, że 19-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej wykorzystując znalezione klucze włamał się do niego, a następnie ukradł pieniądze w kwocie 100 dolarów i 20 funtów. Kilka dni wcześniej, jak się okazało w czasie przesłuchania, uszkodził trzy samochody osobowe. Wybił też szybę w sklepie meblowym.

Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po przedstawieniu zarzutów, do których się przyznał, dobrowolnie poddał się karze i został zwolniony.

Cicibór Mały; sprawca zrywając blachę z drzwi wejściowych włamał się do garażu, skąd ukradł przyczepkę samochodową, zagęszczarkę, wózek widłowy.

Halasy; 38-letni mieszkaniec międzyrzeckiej gminy usiłował włamać się do sklepu spożywczego, został jednak spłoszony. W wyniku penetracji terenu policjanci z Zespołu Patrolowo–Interwencyjnego odnaleźli go i osadzili go w policyjnym areszcie.

Tuliłów; nieustalony sprawca z niezabezpieczonej stajni wyprowadził klacz wartości 2500 zł.

Motwica; mieszkanka Lublina zawiadomiła Policję, że na jej działce wycięto sześć olch i brzozę.

Policjanci Wydziału dw z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy ustalili sprawcę kradzieży elementów instalacji co z terenu byłego oddziału zakaźnego szpitala przy ul. Warszawskiej. Jak się okazało czynu tego dokonał mężczyzna, bez stałego miejsca zameldowania.

Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej pod zarzutem włamania i kradzieży biżuterii. Ze złożonego przez poszkodowaną zawiadomienia wynikało, że mężczyzna wykonywał w jej mieszkaniu prace remontowe. Jak ustalili funkcjonariusze skradziona biżuteria została zastawiona w dwóch lombardach.

Terespol; nieznany sprawca wyłamał wkładki zamków w drzwiach wejściowych do mieszkania z którego ukradł laptop, tablet, ikonę prawosławną oraz biżuterię powodując straty w wysokości 17 700 zł.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiDobryń Mały; mieszkaniec gminy Zalesie zawiadomił o przestępstwie kradzieży i złożył wniosek o ściganie swojego syna, który ukradł na jego szkodę skuter, pilarkę spalinową oraz rower.

Woskrzenice Duże; nieustaleni sprawcy po uprzednim wybiciu szyb bocznych w trzech stojących na parkingu samochodach (ze śpiącymi wewnątrz kierowcami) ukradli: dokumenty osobiste kierowców, pojazdów i pieniądze.

Polatycze; policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Terespolu ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży blachy aluminiowej wartości 1,5 tys. zł z dachu niezamieszkałego budynku. W trakcie czynności z zatrzymanym do tej sprawy 32-letnim mieszkańcem Terespola policjanci ustalili, że mężczyzna dokonał też innych, niezgłoszonych wcześniej Policji, kradzieży: 40 kg miedzi, przewód siłowy z gniazdami, kanister paliwa, metalowe pręty, rury, elementy aluminiowe, akumulator, silnik elektryczny. Mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów i poddał dobrowolnie karze. Część skradzionych przedmiotów policjanci odzyskali.

Piszczac- Kolonia; sprawcy przez niezabezpieczony otwór na strychu dostali się do budynku gospodarczego i ukradli pompę hydroforową z silnikiem i osprzętem, komplet śrubokrętów, 24 płyty kartonowo-gipsowe oraz siedem worków kleju.
Mieszkanka Białej Podlaskiej zawiadomiła, że z osiedlowego parkingu skradziono jej samochód wyposażony w centralny zamek i immobiliser..

 / Fot. Jerzy KirzyńskiKierującego autem, mieszkańca woj. mazowieckiego, już po kilku godzinach od zgłoszenia kradzieży, zatrzymali do kontroli policjanci z komendy w Wołominie.

Ekspedientka jednego ze sklepów mięsnych w Białej Podlaskiej, powiadomiła oficera dyżurnego o braku części utargu. Policjanci przyjęli wersję, że sprawca dostał się do placówki przy użyciu dopasowanego klucza. Po dwóch tygodniach pracy rozwiązano zagadkę. Okazało się, że sprawcą kradzieży była sama zawiadamiająca, która informując o wyimaginowanym przestępstwie, chciała w ten sposób uniknąć odpowiedzialności za spowodowanie manka.

Kobieta poddała się dobrowolnie karze.

Małaszewicze; podczas kontroli ładunku przewożonego transportem kolejowym na trasie Fallersleben (Niemcy) – Małaszewicze, ujawniono zerwane plomby na kontenerze i kradzież 79 radioodtwarzaczy samochodowych.

Lisy; z hali magazynowej skradziono cztery koła z aluminiowymi felgami z samochodu oraz części ciągnika rolniczego. Pokrzywdzony łączne straty oszacował na ponad 23 000 zł.

- Apelujemy wciąż o zachowanie podstawowych środków bezpieczeństwa. Nie ułatwiajmy pracy złodziejom- usłyszeliśmy ust rzecznika prasowego KMP w Białej Podlaskiej komisarza Jarosława Janickiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.