Facebook Google+ Twitter

A to Polska właśnie. Wieczorowy spacer z piłą i siekierą po lesie

Jak to jest możliwe, że pan Kazimierz opala dom drewnem choć nie ma kawałka lasu, ani też nie wydaje złotówki na zakup drzewa w nadleśnictwie. Nie chodzi on, ani też jego syn z leśnymi do pracy przy karczowaniu.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiKradzież drzewa z lasu prywatnego, a zwłaszcza państwowego przybiera na sile. Nielegalne pozyskanie drewna generuje co roku największe straty, jakie ponoszą Lasy Państwowe spośród wszystkich grup szkodnictwa leśnego.

KOSZOŁY
Nieznani sprawcy wycięli i ukradli z działki rolnej 12 drzew (sosen) o łącznej wartości 1500 zł na szkodę mieszkańca gm. Biała Podlaska.

ROWINY
68- letni mieszkaniec gminy Wisznice z działki leśnej wyciął sosnę o wartości 600 zł na szkodę mieszkańca gm. Biała Podlaska. Skradzione mienie odzyskano.

WYGNANKA
Mieszkaniec gm. Sosnówka z działki ukradł dwie sosny i osikę o łącznej wartości 738,94 zł.

MICHALKÓW
Mieszkanka Terespol zawiadomiła o wyrębie i kradzieży 8 szt. drzew topoli i 6 szt. brzozy o łącznej wartości 10 633 zł.
W toku podjętych czynności policjanci odzyskali skradzione mienie w całości.
Sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

LIPNICA
Nieznany sprawca, dokonał wyrębu i kradzieży siedmiu sosen i brzozy, czym spowodował straty w kwocie 1000 zł na szkodę  / Fot. Jerzy Kirzyńskimieszkańca gm. Rokitno.

MALOWA GÓRA
Nieustaleni sprawcy dokonali wycięcia trzech akacji i zniszczenia lipy rosnących na działce parafialnej w Malowej Górze i wpisanych do rejestru zabytków decyzją wojewódzkiego konserwatora zabytków w Białej Podlaskiej.

 / Fot. Archiwum KWP Lublin- Kradzieże drzewa z lasu to przestępstwo, które nasila się w okresie zimowym. Pokrzywdzeni często dowiadują się o wyrębie i stracie drzewa po kilku tygodniach lub później, co znacznie utrudnia pracę wykrywczą prowadzących sprawę - powiedział rzecznik prasowy KMP w Białej Podlaskiej kom. Jarosław Janicki. - Inaczej było w Terespolu. Miejscowi kryminalni zatrzymali trzech sprawców kradzieży 50 sosen jeszcze przed formalnym zgłoszeniem przestępstwa.


Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Terespolu wykonując czynności operacyjne uzyskali informacje o możliwej kradzieży drzewa z lasu. Wykonane przez funkcjonariuszy czynności potwierdziły zaistnienie przestępstwa i doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawców tego, nie zgłoszonego jeszcze przestępstwa.

Jak się okazało kradzieży 50 sosen z działki leśnej położonej w miejscowości Wyczółki o łącznej wartości 10 tys. zł dokonało trzech mieszkańców gminy Piszczac, w wieku 36, 47 i 48 lat.

Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.