Facebook Google+ Twitter

A Ty złożyłeś już kondolencje ZUS-owi?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-11-06 20:57

W Internecie pojawiła się strona [a]www.kondolencjedlazus.pl;www.kondolencjedlazus.pl[/a], na której internauci umieszczają swoje kondolencje przeznaczone dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W ten sposób wyrażają swoje poparcie dla likwidacji państwowego ubezpieczyciela.

Organizatorem akcji jest portal PolskiePiekielko.pl. Jego założyciel Stanisław Hyrnik mówi nam, iż akcja ma na celu uświadomienie Polakom na jakich – jego zdaniem kryminalnych -zasadach działa ZUS.

Organizując akcję pisania kondolencji ZUS-owi pragnę zwrócić uwagę Polaków na fakt, że jest on typową piramidą finansową. Ubezpieczyciel jest tak długo wypłacalny jak pieniądze wpłacane przez nowych klientów (pracujących) wystarczają na wypłatę zysków (emerytur) dla starych klientów. Natomiast, gdy maleje liczba pracujących, a wzrasta liczba emerytów system staje się niewypłacalny i upada. Co prawda ZUS jako instytucja państwowa, otrzymuje zastrzyki pieniędzy z budżetu państwa, w przyszłym roku ma to być niemal 70 000 000 000 zł, ale nie zmienia to faktu, że działa na kryminalnych zasadach.

Hyrnik porównuje ZUS do Amber Gold i funduszu Bernanda Madoffa. Wskazuje na analogie między nimi. Jego zdaniem szefostwo Zakładu powinno trafić do więzienia.

„Przykładem prywatnych instytucji, które działały na tych samych zasadach co ZUS, a których założycielami zajęła się prokuratura jest Amber Gold oraz fundusz inwestycyjny Bernanda Madoffa. Amerykanin za stworzenie piramidy finansowej poprzez którą zdefraudował 50 mld $, dostał wyrok 150 lat więzienia. Natomiast według fundacji FOR Leszka Balcerowicza zobowiązania ZUS wynoszą już ponad 2 biliony złotych. Tymczasem jej prezesi nie muszą obawiać się utraty wolności.”

Organizator akcji apeluje także, by młodzi Polacy nie wierzyli w zapewnienia polityków o godnej emeryturze z ZUS i zaczęli oszczędzać na własną rękę. Jako przykład do naśladowania wskazuje byłego lidera PSL Waldemara Pawlaka.

„Nawet wicepremier Pawlak, a więc osoba wiedząca jaki jest faktyczny stan finansów publicznych, w chwili szczerości przyznał, że nie wierzy w państwowe emerytury. Dlatego tym bardziej zwykli Polacy, którzy mają obecnie po 20, 30 lat nie powinni w nie wierzyć i wymusić na władzy jak najszybsze zlikwidowanie ZUS-u.”
(Stanisław Hyrnik)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sprytna akcja OFE ? Jak tu zohydzić ZUS ?
Na jednym z portali jest sondaż , kto ci ma wypłacą emeryturę 52 % ZUS natomiast OFE 42 %
Głosujących 90 tysięcy .
Zanim 20-30 -to latkowie pójdą na emeryturę wszystko się może zmienić o 180 stopni.
Druga sprawa , OFE nie wypłacają rent i innych świadczeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.