Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5516 miejsce

A w Japonii rok szkolny zaczyna się w kwietniu

W indonezyjskiej szkole tydzień zaczyna się od godzinnego celebrowania święta flagi narodowej. W niemieckiej najgorszą oceną jaką może otrzymać uczeń jest 6. W Hiszpanii nie ma egzaminów poprawkowych, a w Chile przerwa wakacyjna zaczyna się w grudniu. Japońscy uczniowie chodzą do szkół w mundurkach, Gukuran dla chłopców i Sailorfuku dla dziewczynek.

Podobnie jak w Polsce, na początku września rok szkolny zaczyna się w Ameryce, Anglii, Grecji, Belgii, Łotwie i Francji. Szwedzi, Duńczycy i mieszkańcy niektórych landów niemieckich, idą do szkoły w sierpniu, a za to Hiszpanie, Włosi i Portugalczycy - dopiero w drugiej połowie września.

Australijczycy, co ciekawe, na pierwsze zajęcia idą w styczniu. W Brazylii rok szkolny rozpoczyna się po karnawale, czyli w lutym, a mieszkańcy Chile idą do szkół dopiero w marcu. W Japonii uczniowie zaczynają szkołę w kwietniu, a w Indonezji rok szkolny rozpoczyna się w lipcu.

Wakacje w Polsce trwają od końca czerwca. Podobnie jest w USA i Hiszpanii, gdzie wakacje zaczynają się od połowy/końca czerwca. W Grecji i na Łotwie długie wakacje zaczynają się już z początkiem czerwca. Szwedzi i Niemcy kończą naukę dopiero pod koniec lipca.

Święto flagi w Indonezji co tydzień

Indonezja / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Highschoolpingpong.jpgW Indonezji do pierwszej klasy idą siedmiolatki. Dzieci uczęszczają do szkoły podstawowej (Sekolah Dasar) przez sześć lat. Później mogą kontynuować naukę w szkołach średnich i wyższych. Ciekawostką jest, że co poniedziałek obchodzone jest święto flagi narodowej, które celebrowane jest przez godzinę, po czym rozpoczynają się lekcje. Normalne zajęcia trwają dwie godziny, potem jest przerwa 15-minutowa. Uczniowie muszą pojawić się po przerwie przed klasą, z nauczycielem.

Na Łotwie zajęcia odbywają się pięć razy w tygodniu i trwają 40 minut, po których następuje z reguły 10-minutowa przerwa. Uczniowie spędzają w szkole średnio 5-6 godzin dziennie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ciekawe informacje. też mam wrażenie że więcej godzin spędzam w liceum ;P i niestety wiele z tych godzin jest poprostu traceniem czasu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawe ;) mam wrażenie, że w liceum spędzam dużo więcej czasu niż 800 godzin w ciągu roku ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwny jest ten świat... Ciekawy materiał na początek roku szkolnego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.