Facebook Google+ Twitter

A w polityce nudy

Po ostatnich wyborach polska polityka weszła w okres stabilizacji, a nawet stagnacji. Zachowania polityków z obu stron sceny politycznej stały się całkowicie przewidywalne i bezbarwne, a oblicza partii bez niespodzianek

Kończy się polska prezydencja w Unii, przeszła bez większego echa,
przytłoczona przez coraz głębszy europejski kryzys finansowy i kolejne zbiorowe próby ratowania Unii. Pomimo zapewnień naszego rządu o sukcesach prezydencji, a opozycji - o kompletnej klapie, należy chyba stwierdzić, że
prezydencja była po prostu normalna, podobna do wielu poprzednich. Dalsze dyskusje na jej temat stają się nużące i bezcelowe.

Na politycznych barykadach też bez zmian. Zdeterminowany szef PiS organizuje kolejne marsze, próbując zawłaszczać rocznice narodowych tragedii i umacniając się w poczuciu własnej wyjątkowości. Jego partia brnie dalej w orwellowskie klimaty, wynajdując kolejnych wrogów, zarówno w skali swej partii jak i całej Polski. Posłowie PiS uważają się za jedynych patriotów w Sejmie, nosząc w klapach miniaturki polskich flag (za chwilę będą zapewne nosić biało-czerwone garnitury i garsonki).

Radykalizuje się język, a zarzuty mają coraz cięższy kaliber. Takie działanie już chyba nikogo w Polsce nie dziwi, ani nie zaskakuje. Partia Palikota po swoim happeningu wyborczym gorączkowo szuka kolejnych kontrowersyjnych tematów do spektakularnych akcji. Na to też większość Polaków jest przygotowana, tym bardziej, że happeningów coraz mniej, a ich poziom żenujący.

Lewica, zgodnie z przewidywaniami, nadal nie może się pozbierać po klęsce wyborczej. Kolejne wieści z tej partii potwierdzają dreptanie w miejscu.

Solidarna Polska nadal marginalna, powielająca negatywy PiS. Aktywność opozycyjnych polskich europosłów w Parlamencie Europejskim tradycyjnie skupiona jest na polskim piekiełku i krytyce polskiego rządu. Generalnie, większość polskich europosłów nadal zbyt słabo jest zaangażowana w sprawy unijne i obronę polskich interesów. Rząd konsekwentnie robi swoje, nie bacząc na ataki opozycji, a większość sejmowa z góry przesądza o wynikach kolejno zgłaszanych przez opozycję wotów nieufności.

Media powielają w kółko te same schematy i tematy. Debaty i dyskusje
ograniczone są do tego samego kręgu dwudziestu paru osób, komponowanych w wymienne kilkuosobowe zestawy, stawiające się w roli wyroczni lub narodowych mędrców, w mig wskazujących zło oraz definiujących
unikalne recepty. W tej sytuacji, z góry wiadomo co kto powie i w jaki sposób, najczęściej - nic nowego.

A więc nudy, nudy na całego. Co nam pozostaje?

Na szczęście, zbliżają się święta i nowy rok, a więc trwa szał zakupów. Poza tym, polecam inne zajęcia np. czytanie książek, teatr, film. Nie marnujmy czasu na oglądanie polityków i tak zwanych ekspertów i doradców politycznych.
Nie śledząc na bieżąco polskiej polityki i tak nic nie stracimy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

@pan Robert przestrzelił! :-))
Artykuł Wojciecha znajduje się w dziale MG3, a to znaczy, że wyraża WŁASNĄ opinię.
O bezstronną analizę sytuacji powinien się pokusić sam krytykant... poczytamy :-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

p.Robercie,
cyt ."dla własnej bezstronności opinii" ( ???!)

Otóż moje opinie nigdy nie są bezstronne, lecz odwrotnie, stronnicze aż do bólu bo moje -własne i konsekwentne. To nie media kształtują moje poglądy, ale mój własny niezależny rozum i doświadcznie zyciowe ( i wciąż bliżej mi do PO niż do PiS, nawet gdy Pana to tak wkurza) .

Cyt : "zamanipulowanie informacyjne" uniwersalny pusty zarzut, nie zasługujący na polemikę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robert
  • Robert
  • 19.12.2011 10:31

Może najwyższy czas Szanowny Panie Redaktorze dla własnej bezstronności opinii i poszerzenia horyzontów myślowych skorzystać z innych mediów.

Kolejny napisany artykuł podobny do poprzednich , świadczy że jest Pan osobą zmanipulowaną informacyjnie , nie mającą własnego zdania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Kamilu to najsensowniejszy komentarz jaki tu przeczytałam. Dokładnie tak jest" historia pokaże"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ponoć najefektywniejsi nie są ci, którzy krzyczą i drą szaty, a ci, którzy po cichu - w spokoju - "robią swoje". Obawiam się jednak, że wszyscy jesteśmy zbyt "małymi Grzesiami", by dokładnie orientować się w realnym sensie rozgrywek politycznych zarówno po jednej jak i drugiej stronie barykady. Cóż... - "historia pokaże".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ireneuszu,
Właśnie to miałem na myśli, ta polityczna nuda i przewidywalność skutkuje społeczną normalnością. Po prostu róbmy swoje, żyjmy i dajmy innym pożyć. Życie jest piękne.

A czerwoni łapkarze? No cóż, każdy wyżywa się jak umie. Jeżeli tylko tym sposobem, ten ktoś się wyładowuje i osiąga satysfakcję to nich łapkuje na czerwono ile sił mu starczy. Lepsze to niż zadymy uliczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
śmiech
  • śmiech
  • 17.12.2011 18:05

ale gniot. szkoda było atramentu na takie wypociny. ...a Donio jak zwykle cały w skowronkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

P.S. Widzę, że i u Ciebie łapkarze "czasu nie marnują". Jakże trzeba być zawziętym i nic nie mającym do powiedzenia. Przepraszam za ten wtręt:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Wojtku-może właśnie ta nuda i przewidywalność potrzebna jest nam dzisiaj.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jurek Malicki,
a czymże nowym może nas zaskoczyć opozycja? Jest przewidująca i nieskuteczna w 100%

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.