Facebook Google+ Twitter

A we Francji porty stoją...

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-23 18:36

Pracę francuskich portów w poważnym stopniu zakłócił strajk dokerów i operatorów dźwigów. Protest jest wymierzony w rządowy plan reformy funkcjonowania portów.

W Marsylii całkowicie sparaliżowany jest ruch towarowy. Port obsługuje natomiast statki pasażerskie. Zakłócenia występują również w portach w Bordeaux, w Hawrze i w Saint-Nazaire.

Strajk został ogłoszony z inicjatywy związku zawodowego CGT. Protestuje on przeciwko prywatyzacji obsługi statków we francuskich portach. Zgodnie z planami rządu, obsługa dźwigów portowych ma zostać przeniesiona do sektora prywatnego. Podobna reforma została przeprowadzona w 1992 roku, ale objęła wtedy tylko samych dokerów.

Ustawa o prywatyzacji została przyjęta na posiedzeniu rządu i ma być poddana pod głosowanie Zgromadzenia Narodowego w maju. Minister transportu Dominique Bussereau (czyt. dominik buzero) powiedział, że pozwoli ona na utworzenie 30 tysięcy miejsc pracy. Prywatyzacja jest w jego opinii również niezbędna, by porty francuskie mogły wytrzymać konkurencję innych portów w Europie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.