Facebook Google+ Twitter

A WIĘC WOJNA ? DEJA VU !

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-05-03 07:40

Tak to hołubiony za humanizm i nieprzejednaną walkę ze zbrodniczym nazizmem – Roosevelt, krwią umęczonych narodów, zbudował supermocarstwową pozycję USA z dala od amerykańskiej ziemi.

A więc wojna ?
Deja vu !

Jestem fundamentalnie przeciwny udziałowi Polski w awanturze ukraińskiej, widząc w niej zajadłą walkę o rynki, zasoby i strefy wpływów, oraz odwet oligarchicznych rekinów finansjery, za relegowanie ich z gospodarki rosyjskiej. Widzę rozpaczliwą obronę Stanów Zjednoczonych i dolara, przed utratą pozycji światowego hegemona.
Jakiż w tym Polski interes ?
Historia, gdy braknie jej innych kryteriów, mierzy wielkość zdarzeń i ludzi – także miarą katastrofy. II wojna światowa, zmiażdżyła Polskę w skali dotąd historii nieznanej, zaś polskie elity, okazały w jej efekcie swą zbrodniczą mizerię, infantylizm i totalny brak czci i honoru, ocierający się o dezercję i zdradę.
Dziś, poziom patriotyzmu, kompetencji i morale sceny politycznej, nie spełnia nawet ówczesnych standardów. Za to retoryka – jak wówczas – prowokacyjna i wojownicza, może podobnie nas przywieść już tylko do zguby.
Nie wierzycie ?
Więc posłuchajcie o źródłach II wojny światowej :

„Niemcy zostały poszczute do wojny z Wielką Brytanią i Francją, podczas gdy wolałyby konflikt z Rosją. Ale jest to tylko połowa historii : Wielka Brytania, Francja i Polska, również zostały poszczute do wojny. Dokonywane za pośrednictwem Bullitta i Kennedy'ego machinacje Franklina D. Roosevelta, zachęcały Brytanię, Francję i Polskę, aby stawiły czoło Hitlerowi. Prezydent udzielał obietnicy amerykańskiego wsparcia materiałowego i finansowego chociaż wiedział, że jest ono w owym czasie niemożliwe. Trudno znaleźć inne określenie na zachowanie Roosevelta niż PODŻEGANIE.”
„II wojny światowej w Europie nie wywołał jedynie Hitler, ogarnięty agresją i wybujałymi ambicjami...Niebagatelną rolę odegrały naciski wywierane przez Roosevelta na Wielką Brytanię, by zajęła twarde stanowisko w sprawie Polski, i udzielenie Polakom BEZWARTOŚCIOWYCH GWARANCJI, a następnie porzucenie ich na pastwę losu w momencie, gdy hitlerowcy zaatakowali.
Dowody wskazują, że Roosevelt grał z Polakami nieuczciwie, ponieważ chciał doprowadzić do korzystnej gospodarczo wojny w Europie, która dawała mu możliwość wydobycia kraju z „recesji Roosevelta” i uczynienia ze Stanów Zjednoczonych najpotężniejszego państwa na świecie. Kierując się takimi długofalowymi planami, chytrze doprowadził do mianowania premierem Wielkiej Brytanii bezkompromisowo wojowniczego Winstona Churchilla po to, by uzyskać pewność, że nie będzie żadnego szybko wynegocjowanego pokoju.
Ponieważ Churchill i Roosevelt, każdy z własnych powodów, chcieli, aby wojna z Niemcami trwała po upadku Francji..., obaj przywódcy zignorowali szanse zakończenia wojny.....Churchill oszukał Roosevelta, przeciwników w parlamencie i naród brytyjski, wmawiając mu nieistniejące zagrożenie inwazją, dzięki czemu zachował pomoc Ameryki i uniemożliwił oponentom wywieranie presji, w celu rozpoczęcia rozmów pokojowych. W zamian za wsparcie Churchill wypożyczył Rooseveltowi brytyjski wywiad, który przeprowadził operację zdyskredytowania, osłabienia i zneutralizowania przeciwników prezydenta Stanów Zjednoczonych, i zapewnienia mu wyboru na III kadencję....
W zamian za to, Roosevelt, często naruszając konstytucję Stanów Zjednoczonych i prawo, a także zmieniając w farsę rzekomą neutralność swojego kraju, forsował rozwiązania zapewniające pomoc dla Wielkiej Brytanii....
Sprawiając wrażenie wielkodusznych gestów moralnego i praktycznego wsparcia, w rzeczywistości wyznaczyły one odbiorcy – bardzo wysoką cenę.
Wielka Brytania zmuszona została znieść bariery handlowe które chroniły jej pozycję w imperium, i otworzyć rynki przed amerykańskimi przedsięwzięciami biznesowymi na tak korzystnych dla nich warunkach, że doprowadziło to do podporządkowania jej interesów – powojennej supremacji Ameryki, pozwoliło na zastąpienie funta szterlinga – dolarem w roli najsilniejszej waluty światowej, a Ministerstwo Skarbu USA, przejęło w czasie wojny – pełną kontrolę nad brytyjskimi rezerwami złota i walut.”
Tak oto czczony za nieugiętość i wojowniczość Winston Churchill, zgasił światło nad Imperium Brytyjskim.
Tak to hołubiony za humanizm i nieprzejednaną walkę ze zbrodniczym nazizmem – Roosevelt, krwią umęczonych narodów, zbudował supermocarstwową pozycję USA z dala od amerykańskiej ziemi.
Wnioski wyciągnijcie sami.
Bo reszta jest milczeniem...
(Waldemar Bartosik)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: USA Ukraina wojna


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.