Facebook Google+ Twitter

ABBA oddaje platynowe i złote płyty

Członkowie ABBY, Bjorn Ulvaeus i Benny Anderson, ofiarowali wszystkie złote i platynowe płyty ABBY muzeum poświęconemu najsłynniejszemu szwedzkiemu kwartetowi - czytamy na abbasite.com

To niesamowite eksponaty z czasów cudownej kariery szwedzkiego kwartetu. Wśród nich jest m.in. stutysięczny, rzadki singiel piosenki Ring Ring, pierwszego przeboju zespołu. Ale też milionowy egzemplarz płyty "The Album", sprzedany w Wielkiej Brytanii w 1978 roku, jak i egzemplarz płyty "Super Trouper", czy albumu "ABBA Gold", który rozszedł się po świecie w liczbie 20 millionów sztuk. To tylko niektóre fanty, ofiarowane przez męską część Abby.

Teraz wszystkie eksponaty są "pucowane", by mogły ukazać się zwiedzającym w pełnej krasie.

Przy okazji około-muzealnych porządków w bogatych zbiorach Abby i szukania jednej z zaginionych gitar, natrafiono na gitarę, o której... zapomniał sam zespół. Prawdopodobnie była używana w teledysku do piosenki "Fernando", i widniała na okładce singla do tegoż utworu. Instrument jest ozdobiony gwiazdami,jest też na nim perłowy napis ABBA.

To zniknięcie przydało tej gitarze wyjątkowości i pewnie ona również, jak i platynowe oraz złote płyty Szwedów, trafi do sztokholmskiego muzeum Abby - jako wyjątkowy eksponat.

Muzeum oświecone ABBIE zostanie otwarte w Sztokholmie wiosną 2009 roku.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

;-)+ Fajna sprawa

Komentarz został ukrytyrozwiń

... poświęcone, a nie oświecone. Przepraszam. Ale może być i oświecone. Abba by się nie obraziła...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.