Facebook Google+ Twitter

Abolicja podatkowa wyłącznie za zgodą byłej żony

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-03 07:38

"Rzeczpospolita" pisze, że można już składać wnioski o objęcie abolicją podatkową. 6 października mija termin podjęcia decyzji o skorzystaniu z abolicji za 2002 rok.

Ze składaniem wniosków dotyczących pozostałych lat można poczekać do 6 lutego. Nie warto jednak zwlekać zbyt długo - radzi dziennik. Formularze są dość skomplikowane, ponadto trzeba do nich często dołączyć spóźnione zeznanie albo jego korektę.

Na dodatek - zauważa "Rzeczpospolita" - część zainteresowanych abolicją może mieć problem ze skorzystaniem z niej. W przepisach zabrakło bowiem kompleksowych regulacji dotyczących małżonków, którzy wspólnie składali zeznanie. Nie wiadomo, jak urzędy skarbowe będą postępowały, gdy małżonkowie nie porozumieją się w sprawie abolicji. Chodzi bowiem o osoby, które na przykład w 2004 czy 2005 roku rozliczyły się wspólnie, ale dziś już nie są małżeństwem. Tymczasem w samej Wielkiej Brytanii - pisze dziennik - przez pierwsze półtora roku po wejściu Polski do Unii Europejskiej legalnie pracowało około 200 tysięcy osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.