Facebook Google+ Twitter

Abonament od stresu

Czy Państwo zdają sobie sprawę z tego, jaki wpływ ma na nasze życie oglądanie wiadomości?

Co robi przeciętny Polak wieczorową porą? Najzwyczajniej w świecie ćwiczy swoją cierpliwość i tolerancję. Ja niestety jestem zbyt podatna na tego rodzaju wstrząsy intelektualne. Nie jestem w stanie wspierać budżetu Państwowej radiofonii i Telewizji dłużej niż 10 min.


Hmmmm…może dlatego "Teleexpres" ma największą oglądalność w Polsce – bo informacje są przekazywane tak szybko, że widz nie zdąży na spokojnie wszystkiego przetrawić. Tak, tak, w 15 minut media nie są w stanie opisać wszystkich większych afer finansowych, tudzież kryminalnych, z przyczyny bardzo prostej – nie starczyłoby czasu na nic innego. Obecnie oglądanie wiadomości przyjęło inną formę. Nie jest to tak jak kiedyś czas relaksu i odpoczynku, kulturalne spotkanie ze światem, w wygodnym domowym zaciszu. Teraz jest to zjawisko bardzo silnie oddziałujące na stan emocjonalny widzów. Chcecie dowodów? Proszę bardzo: Oglądając wiadomości z rodziną, znajomymi, z większą ilością osób zwróćcie uwagę na słowa przez nich wypowiadane - mówione mimochodem, jakby do samych siebie – O mój Boże, – Już nie mogę tego słuchać,  – Przecież człowiekowi załamują się ręce jak na to patrzy, – Cholerni złodzieje..

Mylę się? A potem dziwić się, że naród polski robi się nerwowy i nawet błahostki powodują w nas złość i rozdrażnienie. Bo jak tu normalnie funkcjonować skoro po ciężkim dniu pracy(nauki) chcąc odpocząć od trudów życia zasiadamy do stołu  i spożywamy kolację. Odczuwamy stan spokoju i błogości, ale tylko do czasu gdy nasze trawienie zostanie zakłócone .... przez silnie działający na naszą psychikę czynnik – WIADOMOŚCI TELEWIZYJNE!


Ta 30 minutowa dawka bólu, cierpienia i niesprawiedliwości panującej w naszym jakże pięknym kraju powoduje nie tylko przyspieszenie akcji serca, spięcie mięśni czy też przyspieszanie powstawania zmarszczek na czole, ale trafia do naszych dusz. Załamując  stereotyp państwa jako ojczyzny, z której jest się dumnym, a tworząc nowy obraz krainy złodziei, kraju z prawem dla bandziora, szerzącej się biedoty i uwidaczniającego się podziału społeczeństwa na obrzydliwie bogatych i skrajnie biednych. Myslę, że opowiedzenie dowcipu na koniec "Teleexpresu", czy też ciekawostki typu - dziś są urodziny człowieka z najdłuższymi paznokciami , które usłyszeć możemy w TVN nie uspokoją naszych zszarpanych nerwów na tyle aby zasnąć ze spokojem. Pytam więc - czy nie lepiej było by gdyby kreskówki emitowano również po godzinie 21?

Dobranoc

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

witam tak ktoś kiedyś powiedział iz ludzie ogladaja telewizję by sie własnie nie bac a ze sceny sa w niej stresujace no cóz...swiat taki jest jak go widac w szklanym potwoże

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo! własnie zastanawiam się poważnie nad wyrejestrowaniem odbiornika. Ostatecznie wiadomości dotrą do mnie z radia, bez wzbudzających zgrozę obrazów. W necie przeczytam to co zechcę. Natomiast płacenie abonamentu oznacza przede wszystkim wielokrotny haracz za ciągłe powtórki: tych samych filmów, tych samych odcinków seriali i tych samych rozmów w toku z nieodmiennie ciężarną p. Drzyzgą, oraz popularyzacja macierzyństwa w wykonaniu aktorek majacych zostać prywatnie mamusiami, a służbowo obnoszących brzuszki okryte przez domy mody. Ale to mogę widzieć na ulicy i za darmo. Więc chyba zrezygnuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.