Facebook Google+ Twitter

Abonament radiowo-telewizyjny tylko do grudnia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-12 12:37

W grudniu zostanie ostatecznie zlikwidowany abonament radiowo-telewizyjny. Zapowiedział to przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski.

Polityk, który razem z przedstawicielami Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej przedstawił projekt nowej ustawy medialnej dodał, że nie wyobraża sobie, aby w Radzie pozostał któryś z dotychczasowych członków. Powiedział, że byłoby najlepiej, gdyby w tym gremium znaleźli się doświadczeni w działalności medialnej menagerowie. Jerzy Szmajdziński zapowiedział, że w miejsce regionalnych ośrodków radia i telewizji powstaną niezależne spółki. Do pracy w tych spółkach zostaną przyjęci pracownicy dotychczasowych ośrodków. Przez najbliższy miesiąc będą trwały społeczne konsultacje projektu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Abonament jest niezbędny, aby kultura wizualna w Polsce nie zeszła do poziomu Biblii pauperum na wzór USAński. Tam, dzięki temu że każda instytucja jest nastawiona na zysk, co 15 min programy są przerywane reklamami i nie ma nawet informacji kiedy blok reklamowy się zaczyna a kiedy kończy. Wszystkie programy są niskiej jakości pod względem edukacyjnym, intelektualnym, wychowawczym i etycznym. Doprowadziło to do tego że na całej Ziemi śmieją się z niewiedzy USAninów a połowa pełnoletnich obywateli tamtego kraju jest analfabetami funkcjonalnymi. Abonament zapewnia zaś w Polsce, że emitowane są programy na wysokim poziomie, które wnoszą w życie widzów
wartości etyczne, intelektualne, kulturowe i edukacyjne. Np. specyficznie polskie teleturnieje wiedzy z TVP, bloki filmów popularnonaukowych najwyższej klasy, ekranizacje lektur, programy publicystyczne, itd. Warto też zauważyć że kultura w komunistycznej Polsce stała na wysokim poziomie, w kilka lat po II wojnie światowej zlikwidowano analfabetyzm, było więcej bibliotek publicznych, były biblioteki objazdowe, kluby kultury we wsiach, było więcej domów kultury, książka kosztowała tyle co paczka papierosów, także bilety do teatru i kina były dotowane, studia były bezpłatne i na wysokim poziomie, a w telewizji były programy tej miary co Teatr Telewizji, Teatr Sensacji Kobra, Wielka gra, Kabaret Starszych Panów, Antyczny świat prof. Krawczuka, Dobra książka, Pegaz, Kwant, Sonda, Sensacje XX w, Zrób to sam, WC Kwadrans, w dodatku wiele programów było tłumaczonych dla głuchych, i to wszystko dzięki abonamentowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.