Facebook Google+ Twitter

Abonenci uwolnieni

Od dziś można przenosić numer telefonu komórkowego do innej sieci w ciągu jednego dnia i to w dodatku bezpłatnie. A to dzięki rozporządzeniu, które minister infrastruktury podpisał w czerwcu.

 / Fot. Lech Muszyński PAPDotychczas przeniesienie swojego numeru do innego operatora kosztowało około 50 zł i trwało średnio 28 dni. Od dziś można to zrobić w ciągu jednego dnia.

Każdy abonent lub użytkownik telefonu komórkowego na kartę (pre paid), który chce przenieść numer do innej sieci, może złożyć wniosek o przeniesienie numeru u nowego operatora. Można to zrobić osobiście w siedzibie firmy, listownie lub wysyłając odpowiedni formularz przez internet.
Nie trzeba, jak dotychczas, kontaktować się z dotychczasowym operatorem. Jeśli chcemy przenieść numer telefonii stacjonarnej, również zrobimy to za darmo, ale usługa taka może potrwać do dwóch tygodni.

Niestety nowelizacja przewiduje też, że przez dwa lata operatorzy będą przechowywać dane nie tylko o wykonanych przez nas połączeniach, ale także wysłanych sms-ach. Co istotne, dotyczy to również nieudanych prób połączeń.

Jest za to dobra informacja dla osób wyjeżdżających na urlop za granicę (na obszar Unii Europejskiej). Od początku lipca obowiązują niższe stawki na rozmowy, sms-y, a także korzystniejsze zasady naliczania impulsów za połączenia, czyli tzw. sekundowe naliczanie.

Źródła: rp.pl, tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Michał, u mnie w Plusie obniżono połączenia.
I za sms-y również.

Komentarz został ukrytyrozwiń

właśnie, to tylko tak ładnie w teorii wygląda, w praktyce juz nie bedzie tak wesoło, przynajmniej na początku. Operatorzy, którzy będą tracić klinetów, tak chętnie nie będą ich oddawać i będą robić przeszkody w przenoszeniu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko jedno małe ale: korzystniejsze zasady naliczania impulsów połączone zostały z PODWYŻKĄ, nie obniżką ceny za minutę rozmowy (Heyah), także tak super słodko to nie jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.07.2009 07:49

Plusik z rana za dobrą wiadomość :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.