Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8383 miejsce

Aborcja po urodzeniu? "Mrożący krew w żyłach" pomysł naukowców z Włoch

Aborcja po porodzie, czyli pozbawienie życia noworodka, powinna być legalna w tych samych przypadkach, co przerwanie ciąży w jej trakcie, nawet jeśli dziecko jest zdrowe - takie stanowisko przedstawiło dwoje bioetyków na łamach "Journal of Medical Ethics".

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. lunar caustic, C.C. 2.0, http://www.flickr.com/photos/lunarcaustic/2433149102/sizes/l/in/photostream/Dwoje włoskich naukowców opublikowało budzący spore kontrowersje artykuł na łamach "Journal of Medical Ethics". Francesca Minerva i Alberto Giubilini pracują na Uniwersytecie w Melbourne. Są też związani z Uniwersytetem Mediolańskim i Oxfordzkim.

W artykule "Aborcja po porodzie: dlaczego dziecko miałoby żyć?" bioetycy przedstawiają swoje argumenty przemawiające za tym, że eutanazja w przypadku noworodka powinna być dozwolona. Według Minervy i Giubliniego nie można zdiagnozować wszystkich chorób genetycznych podczas badania prenatalnego i jedynie u 64 proc. płodów z zespołem Downa jest on wykrywany podczas ciąży. Dodają, że wielu rodziców, wiedząc o niepełnosprawności potomka, zdecydowałoby się na aborcję.

Naukowcy zauważają, że chociaż życie z ciężką chorobą nie leży w najlepszym interesie noworodka, to nie znajdują argumentów przemawiających za tym, że dziecko nie jest warte życia. W końcu osoby z zespołem Downa, jak i innymi rodzajami upośledzenia, często uznaje się za szczęśliwych.

Jednak nie ich rodziców. Często wychowywanie niepełnosprawnych wiąże się z ogromnym ciężarem dla rodziny i dla społeczeństwa, które ekonomicznie
opiekuje się tymi dziećmi. Dlatego bioetycy uważają, że "aborcja po porodzie" powinna być uznawana za rodzaj aborcji, a nie dzieciobójstwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Mosze z Kocka
 • Mosze z Kocka
 • 12.03.2012 21:32

hitler, stalin et consortes tez na poczatku mieli "akademicki dyskurs". amerykany tez przed wojna cosz majstrowali przy eugenika. a swoja droga duzo tu lewicowej swoloczy, co widac po ocenach wypowiedzi krytykujacych wspolczesnych mengelowcow

Komentarz został ukrytyrozwiń
orzech
 • orzech
 • 06.03.2012 13:50

Proponuje broń dla każdego człowieka, niezależnie od wieku płodu, dziecka czy człowieka będzie można dokonać tzw. aborcji na dwunastolatku czy trzydziestolatku.
Ach pozabijajmy się wszyscy- raczej poaborciujmy się!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Naukowcy się chyba nie mają czym zająć poza tym są mało pomysłowi... W literaturze SF jest mnóstwo historii o mordowaniu dzieci do jakiegoś tam wieku co nie miało by być ludobójstwem, bo "jak wiadomo dzieci nie są ludźmi dopóki coś tam"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bioetyka jest ślepą uliczką nauki.
Samo słowo Bioetyka wydaje się być obarczone wewnętrzną sprzecznością i jako takie mogłoby być skierowane do eutanazji.
Ale w ramach "dyskursu akademickiego" czemu nie...?
Można dyskutować eutanazję czrernastolatków, którzy mają niewłaściwy kolor oczu lub wredny charakter...
Tylko po co?

Komentarz został ukrytyrozwiń
8905
 • 8905
 • 03.03.2012 12:52

Pomysł z czasów Sparty....:(:(:(:

Komentarz został ukrytyrozwiń
meluzyna
 • meluzyna
 • 02.03.2012 23:31

SZOK !!!!!!!!!!! Zbrodniarzy nie wolno pozbawiac zycia, a dzieci tak ?! Hitler by tego lepiej nie wymyslil , obrzydliwy skandal i tyle. I jeszcze uwazaja sie za naukowcow jak doktor Mengele, hanba !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
1111 222222 3333333
 • 1111 222222 3333333
 • 02.03.2012 20:31

Żal, że taka ładna(warto zobaczyć jak wygląda ktoś kto ma nierówno pod sufitem) a taka GŁUPIA!!! Pewnie chora psychiczne... Wcale bym się nie zdziwiła jakby sama dokonała i w ten sposób próbowała zagłuszyć swoje sumienie... Potrzeba kobiecie dobrego psychiatry...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, teraz widać do czego to zmierza. Tylko jeden krok do organów najlepszej jakości. A matce zawsze można coś wmówić i odda za bezcen. A mafia rośnie w siłę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.