Facebook Google+ Twitter

Aborcja twoim wyborem, kobieto

Dziś dziękowałam losowi, że mieszkam w dość dużym mieście i w zasięgu rąk społeczeństwa nie ma taczek. Tych typowych wiejskich, kojarzących się z wywożeniem gnoju.

Cieszyłam się dlatego, gdyż po krótkiej dyskusji na pewno zostałabym na jednej z nich posadzona i wywieziona. Na szczęście byłam “tylko” przez wielu w duchu przeklinana. Ta grupa dzieliła się na tych, którzy chcieli mnie zasztyletować, tych, którzy byli przekonani iż jestem wiedźmą i chcieli spalić mnie na stosie, a ostania grupka zastanawiała się czym najlepiej byłoby mnie otruć. Byle skutecznie.

Może jeden mały procent, albo nawet niecały procencik zafundował mi owacje na stojąco - oczywiście w duchu.

Jak wiemy w Polsce ktoś, kto ma zdanie choć odrobinę różniące się od reszty narodu jest wyrzutkiem, odpadem. W najlepszym wypadku idiotą. Idiotą, którego trzeba przekrzyczeć, by wykrzykniki trafiły do mózgu wyżej wymienionego. Przy dobrze przeprowadzonej akcji pod nazwą "krzyk" jest szansa, że dany osobnik stanie się "normalny" (czyt. przejmie myślenie ogólnie przyjęte za normalne, niekoniecznie dobre i zdrowe).

Takim tematem, który może stać się zapalnikiem wśród młodych, niezamężnych oraz trochę starszych i zamężnych kobiet są dzieci. Ich posiadanie, nieposiadanie, ciąża, aborcja i wszystko co ma związek z małym człowiekiem lub chociażby z zygotą.

Rzadko możemy spotkać się z opinią, że organizm, ciało kobiety, jest jej własnością i może podejmować takie decyzje, jakie sama uważa za słuszne. O nie! W tym kraju taka opcja nie wchodzi w rachubę. Usunięcie ciąży powoduje takie poruszenie, że lepiej nie rozpoczynać tego tematu, jeśli nie chce się stracić przyjaciół i znajomych. Ba! Jeśli nie chce być wyklętym z rodziny!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

xyz
  • xyz
  • 31.03.2012 09:36

Nie, w żadnym wypadku...młodzi niech się parzą do woli. Niech nie ponoszą żadnych konsekwencji, bo dlaczego jak wkładam siusiaka do pochwy mej "lubej" (akurat na ten krótki - bądź co bądź-akt seksualny), a ona go przyjmuje ochoczo to musi pojawić się ta p... zygota. Przecież jestem młody zmarnuję sobie życie (w wersji damskiej: "jestem młoda zmarnuję sobie życie"), ale mamusia (lub tatuś) zaradzą. Wychowujemy młodych na osoby nieodpowiedzialne, wręcz ułomne...i tak sobie myślę, że to nasze pokolenie będzie zap.... na tych inwalidów obecnie dorastających nie na odwrót...bo przecież dziecko przemęczać się nie może, bo jeszcze się spoci. Rozumku używać też nie może bo to cholernie boli...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Justyna
  • Justyna
  • 12.03.2012 18:06

Artykuł 4a Ustawy O PLANOWANIU RODZINY, OCHRONIE PŁODU LUDZKIEGO I WARUNKACH DOPUSZCZALNOŚCI PRZERYWANIA CIĄŻY, mówi, że:
"1. Przerywanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy:

1.ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej,
2.badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu,
3.zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego"

zatem (jak widać) istnieją pewne okoliczności, w których kobieta może dokonać aborcji.
Jeśli mowa zaś o nieletnich ciążach - z całym szacunkiem - ale jeśli ktoś dorósł do decyzji o współżyciu powinien też liczyć się z możliwymi konsekwencjami...

Komentarz został ukrytyrozwiń
adrian
  • adrian
  • 10.03.2012 10:15

Autorka tekstu sie pyta co ma zrobic kobieda jesli nie chce skrzywdzic swojego dziecka...to najlepiej je zabic, tak? Paradoks

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krystyna
  • Krystyna
  • 08.03.2012 12:01

Panie Grzegorzu Wink.Jak to jest z jajkiem w skorupce i to zapłodnionym?Jest to już kokoszka czy może kogut ?Ten zalążek w skorupce , jest kurą czy jajkiem ?
Jest analogicznie proszą Pana z płodem ( Blastocystą)-NIE MYLIĆ Z EMBRIONEM !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podzielam Twoje poglądy w tej sprawie, aczkolwiek uważam, że nieco uogólniasz. To nie jest tak, że cały naród potępia w czambuł aborcję. Powiedziałbym nawet, że czyni tak tylko jego niewielka część, ta najbardziej hałaśliwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sęk w tym, że człowiek ma świadomość od chwili poczęcia, a nie narodzin więc aborcją się go krzywdzi. Tak wbrew pozorom uważa nie tylko kościół katolicki. Jak się nie chce dziecka to go można oddać, ale nie należy "dla jego dobra" go zabijać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.