Facebook Google+ Twitter

Aborcja w Bułgarii legalna

Wiele kobiet zachodzi w ciążę, którą chce usunąć. W Bułgarii aborcja jest legalna.

 / Fot. Barbara Ostrowska /PAPDzisiaj otrzymałam list od zupełnie nieznajomej osoby, która mnie pyta czy w Bułgarii aborcja jest legalna i jeśli tak, to czy mogłabym jej pomóc. Jej sytuacja rodzinna nie pozwala na urodzenie "tego" dziecka i mogłaby doprowadzić do rozpadu rodziny.

"No i masz babo placek", pomyślałam sobie, to co ja mam teraz zrobić. Gdyby pytanie było inaczej postawione to może byłoby łatwiej odpowiedzieć, ale tu chodzi o udzielenie pomocy w usunięciu ciąży, a nie udzielenie informacyjnej odpowiedzi.

Z drugiej strony, nie mnie sądzić nikogo, a jak mogę pomóc to może powinnam.

 / Fot. Fot. U. MichałowskaTrzy lata temu przyjechała do mnie z Polski bardzo mi bliska osoba "w potrzebie". Znam tutaj dobrych lekarzy, mają świetne kliniki, wspaniałe warunki na rekonwalescencję i w gruncie rzeczy to pikuś - jak to mówią w jednej reklamie. Pojechałam z panienką do lekarza, który potwierdził ciążę i dopuścił możliwość jej usunięcia. Tylko, że wtedy zrobiło mi się tak smutno i pomyślałam sobie, że to biedne dziecko skoro jest poczęte to przecież żyje, tyle że jeszcze nie potrafi się bronić. Zamiast pomagać mamie, lepiej pomogę dziecku i zaczęłam długą mowę przekonywującą. Miałam niestety słabe argumenty i nie udalo mi sie przekonać mamy tego dnia, bo jej argumentem było niepodważalne: a co powiedzą ludzie? Nie mogłam spać, rano wstałam i podając śniadanie powiedziałam: zostań w Bułgarii do urodzenia, ja ci pomogę, a poźniej zadecydujesz. 8 miesięcy później urodzil się śliczny chłopczyk, ma na imię Wiktorek, jego mama była bardzo szczęśliwa i bawiła się nim jak lalką, pokazywała dookoła, narobila mnóstwo zdjęć i... wyjechała. Dzisiaj Wiktorek ma dwa i pół roku i wciąż czekamy na powrót mamy...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Być może jeszcze przyjedzie. A Wiktorek wygląda wspaniale.

Wstrząsu doznałem czytając. Mocno wzruszające.

Widocznie są sytuacje, że inaczej być nie może.
Cieszę się, że nie było żadnych jednoznacznych ocen.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.01.2010 16:38

Pani Urszulo za ten odważny krok -Szacunek.

Brutalna, obojętna rzeczywistość. Każdy kto szuka, znajdzie smutne tragiczne statystyki.

Zapis ultrasonograficzny jest niepodważalnym dowodem. Legalna aborcja-to chwyt pojęciowo-znaczeniowy, żeby nie straszyć "narzędziowców". Aborcja jest zabójstwem...

I niech mama Wiktorka wraca do Niego jak najszybciej-do swego Największego i Kochanego Skarba. Mamie należy się zdrowa opinia publiczna, która nie jest zakładnikiem laickiej zaściankowości i fanatyzmu religijnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.