Facebook Google+ Twitter

Abp Depo przewodniczącym Episkopatu Polski? "Kościół w Polsce miałby twarz o. Rydzyka"

Przyjaźni się z o. Rydzykiem, obecność Telewizji Trwam na multipleksie to wg niego odzyskanie przez Polskę wolności… Czy metropolita częstochowski, abp Wacław Depo, będzie głową polskiego Kościoła?

 / Fot. By Urząd Miejski w Szydłowcu (www.szydlowiec.pl) [CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia CommonsWybory przewodniczącego Episkopatu Polski odbędą się w Warszawie 12 i 13 marca. Obecny przewodniczący, abp Józef Michalik nie będzie w nich uczestniczył, ponieważ statut nie zezwala nie piastowanie tej funkcji dłużej niż przez dwie kadencje.

Szanse abp. Wacława Depy wydają się być duże, ponieważ brak obecnie wyraźnych liderów. Wynik może się rozstrzygnąć niemal w ostatniej chwili i w dużej mierze może zależeć od zakulisowych rozmów i układów. Nieoficjalne rozmowy trwają, a zwolennicy Radia Maryja i o. Rydzyka, chętnie widzieliby abp Depę na stanowisku przewodniczącego episkopatu. "Jeśli wygra, polski Kościół przez następne lata będzie miał twarz o. Rydzyka" – powiedział Wprost ksiądz blisko związany z episkopatem. Nie ukrywa też, że oczywiście ważne są poglądy, ale liczą się też po prostu sympatie i układy towarzyskie.

Kariera ks. Wacława Depy naprała rozpędu za pontyfikatu Benedykta XVI. "Wprost" przypomina, że w 2006 r. został biskupem diecezji zamojsko-lubaczowskiej, a pięć lat później biskupem w Częstochowie. Do zestawu tytułów należy też dodać stanowisko współprzewodniczącego rady programowej Radia Maryja i szefa Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. środków społecznego przekazu. Nawet środowisko kościelne przyznaje, że poglądy abp. Depy są bardzo konserwatywne, ale wydaje się, że podobne posiada większość hierarchów. Jak pisze "Wprost", organizowane przez PiS marsze obrony Radia Maryja są dla niego dowodem, że „sumienia ludzi są przebudzone prawdą”; przyznanie Telewizji Trwam miejsca na multipleksie to dla niego odzyskanie wolności, a „Krucjata różańcowa za ojczyznę”, którą promował, miała zamienić Polskę w „drugie Węgry” (nie poparł go w tym dziele kard. Kazimierz Nycz).

Prócz poglądów, ma jeszcze jeden atut, który może zaważyć w nadchodzących wyborach: przyjaźni się z o. Rydzykiem, a dzięki tej przyjaźni, zdobywa popularność wśród polskich biskupów. Dzięki popularności zaś, może zrealizować plan o. Rydzyka, który od lat poszukuje hierarchy, który miałby przełożenie na Watykan. Teraz postawił na Depę.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

@Tomek Staszewski 04.03.2014 07:38 +1 / -2 Jakby się pobawić literami to z depo można zrobić pedo..

Jak to mówią: głodnemu chleb na myśli... :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakby się pobawić literami to z depo można zrobić pedo.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Twarz Rydzyka -
- to dlatego papieżowi wymknęło się "cazzo" zamiast "caso" a na Ukrainie łzy pojawiają się na wizerunkach Matki Boskiej.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/ukrainskie-media-placzace-ikony-na-ukrainie-zwiastuja-nieszczescie,404102.html

U nas lada chwila (po polsku) rzuci mięsem Dziwisz, ale wizerunki zaleją się łzami szczęścia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.03.2014 18:13

Trzymam kciuki za to, żeby stanowisko objął Tadeusz Rydzyk. Albo ktoś z jego bliskiego otoczenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję ,że nigdy do tego nie dojdzie . KK w Polsce przez układy układziki z Rydzykiem , politykami " wyludnia " się . Wierni mają tego dosyć . Przewodniczący Episkopatu powinien ktoś , kto pogodzi wszystkie strony i postawi szlaban kontaktom członków Episkopatu z Rydzykiem .
Listy wyborcze , wybór przewodniczącego Episkopatu to nie rola duchownego z Torunia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.