Facebook Google+ Twitter

Abp Gocłowski apeluje do wiernych w sprawie abpa Głodzia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-20 11:44

Dotychczasowy metropolita gdański, arcybiskup Tadeusz Gocłowski zaapelował do wiernych archidiecezji, by przywitali nowego metropolitę gdańskiego "całym sercem". W kościołach archidiecezji gdańskiej czytany jest dziś list arcybiskupa Gocłowskiego, w którym zaprasza on na ingres arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, 29 kwietnia.

Arcybiskup Gocłowski podkreśla w liście, że "Kościół Gdański, który z wielkim zaangażowaniem przeżywa wydarzenia w Ojczyźnie, pragnie być nadal wiernym stróżem podstawowych wartości etycznych w życiu naszego społeczeństwa". "Pasterzem i nowym Stróżem tych wartości będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita, którego Pan nasz Jezus Chrystus przysyła do nas" - zapewnia arcybiskup Tadeusz Gocłowski .

Arcybiskup Gocłowski wyraża nadzieję, że uroczystość ingresu abpa Głódzia w najbliższą sobotę "zjednoczy zarówno kapłanów jak i wiernych wszystkich wokół Jezusa Chrystusa, by wszyscy mogli być Jego prawdziwymi świadkami wobec świata, który tęskni za prawdą i miłością, a więc za prawdziwym świadectwem uczniów Chrystusa".

Arcybiskup Gocłowski wyraził także radość, że Ingres odbędzie się w przeddzień dorocznej uroczystości ku czci patrona archidiecezji gdańskiej - świętego Wojciecha. Przypomniał, że w tym roku będzie ona obchodzona w Sanktuarium Wojciechowym w niedzielę 27 kwietnia. Arcybiskup zaprosił też całą archidiecezję do Sanktuarium świętego Wojciecha, by modlić się przez jego wstawiennictwo o Boże łaski dla nowego metropolity.

Uroczystej Sumie odpustowej w południe, 27 kwietnia, będzie przewodniczył nowy metropolita gdański - arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Sumę poprzedzi - tradycyjna już pielgrzymka z Relikwiami Świętego Wojciecha, która wyruszy o godzinie 9 z gdańskiej Bazyliki Mariackiej.
O 10, w niedzielnej mszy świętej na Wzgórzu świętego Wojciecha będą uczestniczyć dzieci biorące udział w Ogólnopolskim Kongresie Eucharystycznym w Gdańsku. Tej mszy świętej będzie przewodniczył biskup Antoni Długosz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.