Facebook Google+ Twitter

Abp Gocłowski jest gotów nazwać skandalem wydarzenia pod krzyżem

W wywiadzie dla Radia Gdańsk, abp Tadeusz Gocłowski powiedział, że wysłał kilka tygodni temu list do prezesa Jarosława Kaczyńskiego, w sprawie krzyża pod Pałacem Prezydenckim. Emerytowany metropolita gdański przyznał jednak, że nie otrzymał odpowiedzi.

abp Tadeusz Gocłowski. / Fot. Wikimedia CommonsArcybiskup Gocłowski gotów jest nazwać skandalem wydarzenia wokół krzyża pod Pałacem Prezydenckim. Jak twierdzi ta sprawa jest w rękach ugrupowania politycznego, którego prezes jednym słowem mógł wyciszyć konflikt. W tej sprawie właśnie napisał do Jarosława Kaczyńskiego, jednak nie doczekał się odpowiedzi.

Zdaniem abp Gocłowskiego jego ocena wydarzeń na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, odnosi się zarówno do "obrońców krzyża", jak i polityków PiS. Przeniesienie krzyża do kaplicy w pałacu, jak donosi Gazeta Wyborcza, uznał - w pewnym sensie - za rozwiązanie problemu. Hierarcha ma jednak nadzieję, że krzyż ostatecznie stanie w kościele św. Anny, zgodnie z porozumieniem Kancelarii Prezydenta, kurii warszawskiej i harcerzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Panie Wojciechu- tak jest.Nic dodać, nic ująć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
witold
  • witold
  • 21.09.2010 22:19

MUSI STANAC POMNIK POLSKA JEST NARODEM WOLNYM WIERZACYM WIARA NAM POMAGA OD POKOLEN WALKA O KRZYZ TO WALKA O WIARE PRAWDE ,TO PATRIOTYZM W NASZYM NARODZIE I DUCH WALKI O LEPSZA SUWERENNA POLSKE .POZDRAWIAM WITOLD Z WARSZAWY

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już kolejna wypowiedż biskupa a nawet arcybiskupa .Według mnie kościół strzelił sobie sam w stopę. Agitacja w kampani wyborczej za Jarosławem w kosciołach oraz bałwochwalcze wspominanie i wynoszenie "na ołtarze " najgorszego po II wojnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego przynosi najgorsze notowania koscioła rzymskokatolickiego od czterech lat. Cytując posła PiS "ciemny lud to kupi " a jednak nie kupił

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może arcybiskup sprecyzuje swoje plany . Jest już Gotów czy nie? Biskup Pieronek/ też poza Kurią/ nazwał już ks.Małkowskiego terrorystą. Hierarchowie tak bardzo lubią o sobie przypominać. Skąd u arcybiskupa tyle wiary w J.Kaczyńskiego? Sam mówi o 3 sł.Trzech układających się stronach. Czytam i nie widzę tam J.Kaczyńskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Zaj
  • Tadeusz Zaj
  • 21.09.2010 15:26

Gdzie ci piewcy jedynie słusznej idei obrony krzyża przed wszystkim?
Cisza......................................................... ........................... ale i tak maja rację! hahahahaha

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.09.2010 14:57

Co tam dla prezesa arcybiskup Gocłowski. Sam papież nic by nie wskórał. Lech przecież jest najwiekszy i najważniejszy w świecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kuszelas
  • kuszelas
  • 21.09.2010 14:41

wysoce innowacyjna interpunkcja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.