Facebook Google+ Twitter

Abp Gocłowski o swojej przyszłości

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-19 08:51

Emerytowany metropolita gdański, arcybiskup Tadeusz Gocłowski, zapewnia, że rezygnacja z dotychczas sprawowanego stanowiska nie oznacza zakończenia jego posługi kapłańskiej. Hierarcha tłumaczył, że gdy idzie się na emeryturę, ma się większą swobodę w gospodarowaniu swoim czasem.

Arcybiskup Gocłowski, który był gościem Sygnałów Dnia w programie Pierwszym Polskiego Radia, przekonywał, że w diecezji gdańskiej, ciągle jeszcze jest bardzo dużo pracy apostolskiej, której może się podjąć. Hierarcha odniósł się także do kwestii listu prezydium episkopatu. Skrytykowano w nim media, które kontestowały wybór arcybiskupa Leszka Sławoja Głódzia na stanowisko nowego metropolity gdańskiego.

Arcybiskup Gocłowski krytycznie odniósł się do tej inicjatywy. Gość "Sygnałów Dnia" zastrzegł jednocześnie, że ze względu na swój pobyt w Ziemi Świętej nie śledził dokładnie publikacji prasowych, jednak - w jego odczuciu - dziennikarze mają prawo wyrażać swoje opinie dotyczące wyborów dostojników kościelnych. Zdaniem arcybiskupa Gocłowskiego, dopóki dziennikarze szanują kompetencje kościoła i nie ingerują w jego decyzje, mają moralne prawo wyrażać swoje poglądy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.