Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20148 miejsce

Abp Hoser: ateiści powinni płacić podatki na Kościół

"Czasem myślę, że ci wojujący niewierzący powinni płacić podatek na Kościół katolicki, bo oni tak naprawdę żyją nieustanną negacją tego, czym jest Kościół i Pan Bóg" - powiedział Abp Hoser w wywiadzie dla Gazety Polskiej Codziennie.

 / Fot. PAP/GRZEGORZ JAKUBOWSKIArcybiskup warszawsko - praski Henryk Hoser na łamach Gazety rozpoczął rozmowę od sprzeciwu Twojego Ruchu, wobec uchwały, którą Sejm podjął z okazji zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II - podaje gazeta.pl

Hoser podkreśla, że Kościół powinien pobierać podatek od takich właśnie "wojujących" ateistów. Dodaje, że "wielkość papieża nie może być zmniejszona przez tak marginalne inicjatywy jak działania partii Palikota".

Arcybiskup porusza również temat wizyty Donalda Tuska w muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Duchowny sugeruje, że wizyta premiera niewiele ma wspólnego z jego religijnością, a raczej, że ma związek wyłącznie z polityką. Podkreśla, że "taka polityka nastawiona jest na cele doraźne. Pan premier, o ile pamiętam, deklarował się kiedyś jako katolik, organizował rekolekcje dla PO, później od tego odszedł, teraz znów wraca. Nie chce oceniać, ale kto ma głowę na karku, dostrzega i domyśla się motywów jego działania".

Abp Hoser zarzuca Polakom, przede wszystkim tym, którzy uważają się za "elitę chrześcijaństwa", że nie znają nauczania Jana Pawła II, że zapominają, że papież zwracał przede wszystkim uwagę na to, że to "rodzina jest fundamentem" : "o tym się nie mówi, zamiast tego media opowiadają nam na przykład o tym, że papież Franciszek pocałował dziecko w czółko".

Źródło: gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (62):

Sortuj komentarze:

Ów "szatański elektorat" poszerzają w niemałym stopniu ci duchowni, którzy z kapłanów zamienili się w urzędników Pana Boga, a wzniosłość zastąpili wyniosłością. Czy Pan nie widzi, jak zmarnowano w Polsce duchowy dorobek Kościoła z czasów księży Popiełuszki, Niedzielaka, Suchowolca i Zycha?
W wywiadzie czytamy:
"Abp Hoser zarzuca Polakom, przede wszystkim tym, którzy uważają się za "elitę chrześcijaństwa", że nie znają nauczania Jana Pawła II."
I to jest prawda, nie znają ani nie wcielają w życie, tylko czy właśnie duszpasterze w pierwszej kolejności nie powinni uderzyć się w piersi z tej racji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jednak, Panie Jerzy, w kupie siła argumentacji...? Dokładnie tak jak zarządcy nieboszczki PZPR myśleli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tysiące młodych na kanonizacji papieży, to musi być bolesny cios dla ateistów. Nie poszerzą swego szatańskiego elektoratu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlatego myślę, że to kwestia "poziomów". Na tym najgłębszym, wewnętrznym, "absolutnym", odrzucam czyjąś konieczność aprobaty mojego wyboru.
Na niższym, niestety, mogą pozostać efekty uboczne w postaci braku papierka z konsekwencjami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artur, mam podobne podejście do apostazji. Dla mnie jest to cyrk do kwadratu, podnoszący jeszcze rangę tych czarnych czy tam purpurowych hipokrytów. Co ja mam ich o zgodę prosić?

A podatki i tak rąbią aż miło i śmieje się taki pan Hoser w twarz bezczelnie, udając sarkazm. A wie przecież dokładnie, że właśnie oni i tak dotują kościół dzięki przychylności państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

''Jan Paweł II z fotografii przemówił do kobiety. Została uzdrowiona'' - to na sto procent stan umysłu :)
Rzeczywiście, żyłem nieolśniony boskością :D

http://m.wprost.pl/swiat/id,407368/Jan-Pawel-II-z-fotografii-przemowil-do-kobiety-Zostala-uzdrowiona.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm, Kościół mamy co prawda powszechny, ale katolików - patriotów i ... mniejszych patriotów ;)

Zgadzam się - niekonsekwencja. Tylko pytanie, co jest jej pierwotną przyczyną..?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy, bardzo przepraszam, ale moher to nie czapka, tylko berecik, często występuje w wersji z antenką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Tomek Staszewski

Żal mi pana, że do tej pory w swym miernym życiu egzystował pan będąc przekonany , że moher, to tylko czapka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

https://www.youtube.com/watch?v=kTxblK1VXCI

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.