Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3868 miejsce

Abp Michalik: Dzisiaj jest atak na Kościół. Bójcie się wykształconych, a nieprostych serc

Homilię podczas pasterki w archikatedrze przemyskiej abp Michalik wykorzystał, by ostrzec wiernych przed „wysublimowanymi atakami” na Kościół. „Jest zdrowiej, lepiej, że nas krytykują, niż gdyby mieli nas chwalić” – powiedział hierarcha, porównując obecną sytuację Kościoła z tą z okresu II wojny światowej.

 / Fot. PAP„Dzisiaj jest atak i nie udawajmy, że nie widzimy; atak na prawo natury. Wszystko chce się zrelatywizować” – mówił w Przemyślu Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski – i podawał przykłady: „próbują nam wmówić, że małżeństwo między mężczyzną i kobietą jest przestarzałe, że wierność Bożym przykazaniom, że świętowanie dnia Pańskiego jest przestarzałe”.

Kościół, który próbuje bronić zasad, jest wg arcybiskupa nagminnie krytykowany, ale na szczęście także świeccy obrońcy ruszają do działania i za to należy im się hołd. Dowodem jest choćby walka o prawa dla telewizji Trwam. Jak zapowiedział abp Michalik, Kościół będzie te działania wspierał.

Duchowny porównał sytuację z okresu II wojny światowej, gdy okupant chciał rozbić jedność narodu z polskim Kościołem, i dodał, że dziś obserwujemy podobny atak na Kościół. „Oddech wolności” daje jedynie Radio Maryja. Ale, jak zapowiada abp Michalik, Kościół nie ustanie w walce, bo tak jest jego rola: "Powstajemy, depczą nas, a my powstajemy" i dodał, że lepiej jest, że "zdrowiej jest, że nas krytykują, niż gdyby mieli nas chwalić". Apelował, by strzec się pochlebców, i "wykształconych, a nieprostych serc, bo to jest zagrożenie". Prostota nie zależy od wykształcenia.

"Obudzone społeczeństwo", które zacznie działać, zauważy obok siebie człowieka potrzebującego pomocy, przestanie być egoistyczne" - przypomniał abp Michalik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Debilstwem to jest nieczytanie zdań do końca. Przecinek to nie kropka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.12.2013 11:23

"Bójcie się wykształconych". Co za debilstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bać się wykształconych?
Jeden z wykształconych swego czasu ocalał, właśnie dlatego, że żył w światłym kraju, gdzie za wiedzę nie palono na stosie.
Kopernik się nazywał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy na tym polega aby złem za zło oddawać , ? zło dobrem zwyciężaj . ? Pan zna swoje owce i woła je po imieniu a one idą za Nim i nie giną ale otrzymują życie wieczne . Pan powiedział kto idzie za Mną ten nie zginie ale będzie żył , Jezus jest życiem a bez Niego jest tylko śmierć , Jezus zwyciężył śmierć i teraz wstawia się za wierzącymi Jego słowom . Owce znają Mój głos i idą za Mną i nie giną na wieki. Uważam że wyraziłem się dość jasno kto ma uszy ten zrozumiał a kto niema ten nie . Z Bogiem a nie z diabłem . Brat roman.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dwa skojarzenia zachodzą mi na siebie w głowie:
1. "Nie było nas był..."
2. "Na chuj mi las..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Abp Michalik jest największym wrogiem kościoła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak na mój gust, to wino mszalne jest zbyt mocne. Żaby takie rzeczy gadać w Boże Narodzenie, masakra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z ostatnich badań przeprowadzonych na zlecenie Episkopatu wynika że tylko 40% uczęszcza systematycznie na mszę .
Czy Episkopat nie wie z jakiego powodu ? Proszę poszukać winy wśród hierarchów .Kto chce wysłuchiwać takich kazań w Boże Narodzenie ?
Mam też inny przykład , mój krewny uczęszcza do " ogólniaka"tam frekwencja na lekcji religii wynosi 100% .Chodzą wszyscy , wierzący , niewierzący , wyznawcy innych religii .
Ksiądz jest super ...można ....? Można .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypomniały mi się wydarzenia marca 1967 i relegowania z uczelni ''wykształconych, nie prostych'' studentów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arcybiskup chyba się zatracił w swej krucjacie; następnym krokiem powinna być już inkwizycja. Ale "to se ne vrati".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.