Facebook Google+ Twitter

Abp Michalik: Edukacja seksualna pozbawia dziecko wstydu

Abp Józef Michalik stwierdził, że wczesnoszkolna edukacja seksualna może zaszkodzić dziecku, pozbawiając je wstydu. Duchowny uważa również, że Kościół jest atakowany, bo jest "niewygodny".

Abp Józef Michalik / Fot. PAP/Wojciech PacewiczAbp Józef Michalik, podczas święcenia kościoła w Nienadowej Dolnej k. Przemyśla, stwierdził, że oskarżanie Kościoła o tolerowanie pedofilii to kłamstwo. "Chrystus powiedział, że kto jedno małe dziecko zgorszy, lepiej, żeby mu uwiązali kamień młyński do szyi i wrzucili w głębinę morską. Jest to wielki grzech i trzeba chronić dziecko przed wykorzystaniem, które jest straszne i obrzydliwe" - mówił duchowny, cytowany przez serwis wyborcza.pl. Abp Michalik przypomniał, że kiedyś fałszywe oskarżenia kierowano pod adresem m.in. ks. Popiełuszki.

Abp Michalik uważa, że trzeba szukać źródła i przyczyn przestępstw pedofilskich. Duchowny podkreślił, jak ważna jest tutaj rola rodziców, którzy muszą zapewnić swojemu podopiecznemu miłość i opiekę. Abp Michalik zaznaczył, że ojca i matki nie zastąpi szkoła czy państwo. W jego opinii, wczesnoszkolna edukacja seksualna przynosi więcej szkody niż pożytku. "Każde dziecko wie, jak jest zbudowana koleżanka czy kolega, i nie musi tego przy świadkach dochodzić" - mówił. Według niego, tego typu edukacja pozbawia dzieci wstydu.

Abp Michalik stwierdził, że formy ataków na Kościół się zmieniają, ale nadal odpowiada za nie "ojciec kłamstwa, szatan".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Po pierwsze Pan Michalik słusznie zauważył, że należy doszukiwać się przyczyn pedofilii oraz wspomniał o ważnej roli rodziców w zapewnieniu miłości i opieki ze strony rodziców.
Nie wspomniał jedynie, że te kwestie dotyczą zboczeńców a nie ofiary.
Przyczyną pedofilii nie jest stan emocjonalny a już tym bardziej poziom edukacji seksualnej ofiary. Przyczyna pedofilii tkwi w podłożu psychicznym oprawcy, zboczeńca - w rezultacie przestępcy.
W moim przekonaniu edukacja seksualne dzieci uwrażliwia dziecko na ewentualne zagrożenia ze strony zboczeńców. Pomaga w zdawaniu sobie sprawy z zagrożeń jakie mogą płynąć z dziwnego zachowania pedofila.
Michalik chciałby dalej utrzymywać dzieci w niewiedzy i wstydzie. Efekt może być jedynie taki, że seksualnie wykorzystywane dzieci, będą czuły się bezradne, opuszczone a wstyd nie pozwoli im na ujawnienie faktu dokonania na nich czynności seksualnych przez osoby dorosłe.
Arcybiskup wysnuwa całkiem poprawne wnioski, jednakże kieruje je pod niewłaściwy adres.
Dzieci mają prawo zdawać sobie sprawę z zagrożeń a kościelnym decydentom proponuję by roztropniej udzielali święceń kapłańskich.
Chrześcijaństwo wymienia cztery cnoty główne (kardynalne). Są to: ROZTROPNOŚĆ, sprawiedliwość, umiarkowanie i męstwo
Gdy zestawimy, te cztery cnoty z działalnością katolickich księży, to przyznać trzeba otwarcie, że ma się to nijak do głoszonych przez nich nauk
O roztropności już napisałem - zdecydowany brak
Sprawiedliwość - o jakiej możemy mówić sprawiedliwości, gdy wini się ofiary a nie oprawców
Umiarkowanie - brak słów, większość wie jak to wygląda
I na końcu męstwo - cóż, jakim męstwem wykazują się księża, skoro nie potrafią sami oczyścić swoich szeregów? Jakie to męstwo, gdy nie potrafią przyznać się do oczywistych błędów?
Odnoszę wrażenie, że duchowni pomylili męstwo z zacietrzewieniem i butą.
Podsumuję - ogólnie abp. Michalik absolutnie nie ma racji w tym co mówi. Powiem więcej, jest to człowiek albo mocno zagubiony, albo jest świetnym aktorem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

panie Tadziu a kim jest ksiądz czy jemu wolno wszystko? tu nikt nikogo nie ocenia ani nie osądza tylko mówi co o tym wszystkim myśli.
Jeśli ma pan dzieci to pomyśl czy są bezpieczne bo licho nie śpi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Abp Michalik przynosi wstyd polskim duchownym i wiernym.
Przestałby wreszcie wypowiadać się i zaszyłby się w swojej norze, by z Panem Bogiem przedyskutować swoje potknięcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadza się , dziecko przestaje się wstydzić i nie wstydzi się powiedzieć rodzicom, że ksiądz pedofil je zgwałcił !!! I tego właśnie się boisz panie Michalik !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro Abp. Michalik stwierdza, „że wczesnoszkolna edukacja seksualna może zaszkodzić dziecku, pozbawiając je wstydu.” To ja stwierdzam, że jeszcze wcześniejsza indoktrynacja religijna nie tylko może, lecz bardzo szkodzi zawężając horyzonty myślowe i zmieniając, w sposób niebezpieczny światopogląd dzieci. Prowadzi do upośledzeń uwidaczniających się irracjonalnymi zachowaniami takimi jak: Klęczenie i padanie plackiem, biczowanie się, maniakalne kiwanie głową z wzrokiem wbitym w ścianę, branie udziału w nieprzynoszących żadnych efektów i korzyści pielgrzymek i krucjat i angażowaniem się w przedsięwzięcia, którym poświęcają życie.

Skoro Abp. Michalik „uważa również, że Kościół jest atakowany, bo jest niewygodny”. To ja uważam, że on bredzi ! Krytycy teatralni i literaccy bywają wręcz chwaleni za złośliwy ton swoich recenzji, gdy jednak ktoś pisze o wierzeniach religijnych i o Kościele, to nawet jasność wywodu przestaje być cnotą, a zaczyna być traktowana jako przejaw agresji i wrogości. Polityk może swojego oponenta wydrwić bezlitośnie i taka zadziorność jeszcze przyniesie mu poklask, ale niech tylko jakiś krytyk religii posłuży się określeniami, które w innym kontekście uznane by zostały co najwyżej za dość bezpośrednie lub szczere, to publiczność zaciska usta i z niesmakiem zaczyna potrząsać głową.

Według wierzeń, Szatan potrafi wcielać się w przeróżne postacie …

Z drugiej strony, „poglądy religijne naszych bliźnich powinniśmy szanować, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia, do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci są bardzo mądre".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Papież Franciszek powiedział: "...A kim ja jestem by oceniać..." . A kim Wy jesteście by oceniać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biskup już przechodzi sam siebie w swych teoriach wije się jak węgorz normalnie śmieszne są te jego teorie za chwilę będzie lepszy od Macierewicza
Ciężko jest się przyznać że w stadzie ma zwyrodnialców ale to FAKT I PRAWDA!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.