Facebook Google+ Twitter

Abp Michalik: "Jest jakiś mózg, struktury zła, które przycinają Kościół"

Hierarchowie Kościoła mówią coraz częściej i głośniej o zagrożeniach idących od tajemnych sił współczesnych, a nawet o "strukturach zła", które czyhają w niecnych czynach na Kościół katolicki, aby go "przycinać" i zniszczyć.

Na Jasną Górę przez cały rok idą różne pielgrzymki w różnych intencjach, zawsze jednak w imię Boga i jego dobrych uczynków. Do uczestników pielgrzymki rodzin osób powołanych i wspierających powołania przemówił szef episkopatu abp Józef Michalik. Przypomniał, że pielgrzymka ta organizowana jest tradycyjnie z okazji Światowego Dnia Modlitw o Powołania, który obchodzą wyznawcy Kościoła kat. w czwartą niedzielę wielkanocną. Przyjęto ją nazywać Niedzielą Dobrego Pasterza.

Arcybiskup Józef Michalik na Jasnej Górze wygłosił do uczestników pielgrzymki rodzin osób powołanych i wspierających powołania, homilię. Wzywał do doskonalenia Kościoła, pomagania mu i nie odwracania się od niego. Podkreślał, że zarówno w Polsce, jak i Europie, działają "struktury zła", które chcą "przycinać" Kościół.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Józef Michalik, nawiązując do czytanej podczas mszy ewangelii pytał: czy Kościół w Polsce i w Europie jest traktowany na równi z innymi czy prześladowany? Wspomniał w tym kontekście zabójstwa księży w okresie PRL i pobicia duchownego w ostatnim czasie. Nie wspomniał morderstw księży w wolnej Polsce.

Zachęcał, aby spojrzeć i ocenić, jak dzisiaj traktowany jest Kościół w Polsce. Sugerował, pisze "Wirtualna Polska", że są u nas pewne "wyspecjalizowane i specjalizujące się" media - pisma i telewizje, które "w tym gustują, cieszą się, że mogą - prawdziwe czy fałszywe - najczęściej kłamstwa na ten Kościół zarzucać, mówić" - mówił abp Józef Michalik.

Pytał retorycznie: Czy to prawda, że świat nas nienawidzi? I odpowiadał: Prawda. Odwołał się m.in. do przykładu nieprzyznania Telewizji Trwam miejsca na multipleksie. W jego ocenie taka decyzja oznacza brak "zgody na to, żeby (Telewizja Trwam) mogła być traktowana w demokratycznym kraju równorzędnie" z innymi telewizjami.

Zauważył, iż "10 stacji jednej linii otrzymało pozwolenie", a TV Trwam nie, bo jego zdaniem to jest "stacja biednych ludzi" - wiadomosci.wp.pl. Bo, jak powiedział, to jest stacja mówiąca co innego, promująca inne wartości. Tutaj przewodniczący episkopatu wskazał, że także katolicka telewizja we Francji miała podobne problemy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

ptaszynski
  • ptaszynski
  • 17.05.2012 17:58

własnie ktos taki jak michalik wniknie do kościóla i psuje go od srodka....przecież tyle jest duchownych wybitnych i naukowo i moralnie ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli Arcybiskup Michalik twierdzi że: "Czy to prawda, że świat nas nienawidzi? I odpowiadał: Prawda." to jeszcze należałoby zapytać - dlaczego ten świat Was nienawidzi? Każdy skutek ma swoją przyczynę. Należy zrobić katolicki rachunek sumienia i nie poprzestać na odklepaniu za karę paru zdrowasiek, ale zmienić to, co w Kościele jest złe. Amen

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 14.05.2012 17:58

michalik na pewno nie jest przykładem dobra... i wysokiej etyki .. ta sprawa z policjantem go zdołowała etycznie słowem wstyd dla kościoła!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak ktoś widzi "sprzysiężone siły zła" co chcą mu zaszkodzić, to się powinien udać do lekarza...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.