Facebook Google+ Twitter

Abp Michalik o krzyżu: Ujawniono manipulacje, zmuszono naród do refleksji

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-10 07:45

Abp Józef Michalik komentuje w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" sytuację jaka ma miejsce przed Pałacem Prezydenckim.

Rz: Co się stało 3 sierpnia pod Pałacem Prezydenckim? Krzyża nie udało się usunąć. Kto wygrał, kto przegrał? Niektórzy mówią, że przegrały Kościół i państwo.
abp Józef Michalik, Metropolita Przemyski, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski: W takich konfliktach przegrywają autorytety. Przegrywa właściwy wymiar takich wartości, jak zaufanie, nadzieja. Sytuacja zaś konkretna zmusza do odpowiedzi na pytanie, czym jest świętość, krzyż. Płynie stąd również pewien pożytek. Choć nie rozwiązano konkretnego problemu, to wyjaśniło się parę spraw. Ujawniono manipulacje, zmuszono naród do refleksji.

Cały wywiad na stronie rp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Walery Wątróbka
  • Walery Wątróbka
  • 03.03.2011 22:19

Kościół nie ma autorytetu od momentu gdy sprzeciwił się ujawnieniu agentów działających w Episkopacie i całym Polskim kościele katolickim. PIS nie chciał ujawnić z przyczyn ideowych. PO nie ma skrupułów i gdy tylko kościół się wychyli zostanie skarcony. Jedynie O. Rydzyk jest czysty bo by go już dawno sprzedali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy oglądałam nocną relację, w głowie kołatała mi się myśl: "Jakiego AUTORYTETU trzeba, by tę ogromną energię zwolenników i przeciwników, zbudowaną na tak silnych emocjach, skierować na wspólny cel - pomoc powodzianom". Ot, choćby tak, jak robią to żużlowcy i ich kibice - mieszkańcy odwiecznie zwaśnionych miast. - link Czy taki autorytet już się narodził?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.