Facebook Google+ Twitter

Abp Michalik o pedofilii: Dziecko szuka miłości. I drugiego człowieka wciąga

Abp Józef Michalik stwierdził, że oczywiście nie można akceptować pedofilii wśród duchownych, ale "wielu molestowań udałoby się uniknąć, gdyby relacje między rodzicami były zdrowe". Dodał też, że "dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga".

Abp Józef Michalik / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiAbp Józef Michalik podkreślił, że boleje nad przypadkami pedofilii wśród duchownych i nie mogą one być akceptowane przez ludzi Kościoła. Jednocześnie zwrócił uwagę na rolę rodziców, w kontekście molestowania seksualnego dzieci. "Wielu tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe" - mówił dziennikarzom, cytowany przez serwis Gazeta.pl przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita przemyski.

Abp Michalik tłumaczył, że rodzice ranią dzieci, np. rozwodząc się. Duchowny uważa, że w ten sposób opiekunowie wyrządzają swoim pociechom wielką krzywdę. "Słyszymy nieraz, że często wyzwala się ta niewłaściwa postawa czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga" - mówił abp Michalik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Co wrażliwsze uszy przepraszam za mój wzburzony komentarz z godz. 00:28
Arkadiusz Gębka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na okoliczność tematu oraz niewiności dodam: "Do kurwy nędzy!"... :)
Miałbym chęć dopisać coś o pewnych narządach w pewnych częściach ciała, ale moi synowie nie życzą sobie "zbanowanego" ojca... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Abp Michalik o pedofilii: Dziecko szuka miłości. I drugiego człowieka wciąga"

"Rozwodnianie"tego zdania nie ma sensu... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.10.2013 15:39

Ile dzieci ma Terlikowski, nie wiem, przestałem liczyć kilka lat temu. Ale bagatelizowanie tego problemu przez niego jako głowy wielodzietnej rodziny jest obrzydliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zwalanie winy, spychanie odpowiedzialności.... zamiast zabrać się za przyczyny.. Ech...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku, Terlikowski uparcie zamyka oczy na fakt, że autorytet katolicyzmu od dawna skutecznie niszczą hierarchowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Złotousty Terlikowski :
''A powód jest oczywisty. W całej aferze wokół pedofilii mediom wcale nie chodzi o dobro dzieci ani o oczyszczenie Kościoła, lecz o to, by zaatakować i zniszczyć autorytet katolicyzmu....''

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wielu tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe"
- mówi pan Michalik.
Zgadzam się z nim w znacznym stopniu, ponieważ to rodzice powinni zabronić chodzenia dzieciom do wygłodzonych seksualnie pośredników z Panem Bogiem, zajmujących się DUSZPASERSTWEM.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Albo pomieszało mu się w głowie, albo ma problemy z wypowiadaniem się i nie bardzo wie co mówi. Mam nadzieję, że to drugie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jezu Chryste! Co też on wygaduje! Sugeruje winę na dzieci, rodziców, że wciągają dorosłych księży aby dzieci były molestowane, wykorzystywane seksualnie?

Po przeczytaniu wypowiedzi pana Michalika, to nie mogłem pozbyć się pewnego wrażenia. Przerzucanie winy na ofiarę, jest jednym z podstawowych zachowań jakie przejawiają osoby dokonujące przestępstw znęcania się psychicznego bądź fizycznego nad najbliższymi. Lepiej by było, gdyby p. Michalik nic nie mówił. Pełna kompromitacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.