Facebook Google+ Twitter

Abp Michalik: PO i PiS mają na sumieniu grzechy ciężkie

"Przestrzegam księży przed bezpośrednim zaangażowaniem politycznym. Natomiast nie widzę problemu w tym, by ksiądz pomógł wiernym rozpoznać tożsamość poszczególnych ugrupowań" - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" abp Józef Michalik.

 / Fot. Silar/CC BY-SA 3.0Przed świętami Bożego Narodzenia arcybiskup Józef Michalik udzielił wywiadów dla "Rzeczpospolitej" i "Gościa Niedzielnego". Głos metropolity przemyskiego i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski jest zawsze ważny, gdyż wskazuje na bieżące problemy Kościoła i wyzwania, jakie przed nim stoją. W rozmowie z Ewą Czaczkowską dla "Rzeczpospolitej" nie uniknął problemów związanych z zaangażowaniem Kościoła w sprawy polityczne, mówił o Radiu Maryja i księdzu Adamie Bonieckim.

Radio Maryja jak drzazga, a Ruch Palikota proponuję "zabawę"

"Radio Maryja stało się drzazgą w oku ze względów polityczno-ideologicznych, a nie z powodu niejasności w sprawach etyki czy doktryny" - powiedział abp Michalik o rozgłośni o. Tadeusza Rydzyka. O Ruchu Palikota powiedział, że proponuje on "zabawę kulturową", która "nie jest godna poważnego narodu". "Jestem przekonany, że to się zmieni. Przecież w Polsce nikt nie prześladuje ludzi o innej orientacji, ale współczuje tym, którzy przeżywają osobistą tragedię, także tożsamość płci. Robienie z tego sztandarowego hasła, budzi współczucie. Ruch nie ma żadnego pozytywnego programu. Ten, który prezentuje, jest wyłącznie negatywny, a to za mało" - komentuje arcybiskup Michalik.

"Widzieliśmy już takie i silniejsze organizacje w sąsiednich krajach, które miały poparcie anarchistycznych czy libertyńskich sił, pieniądze, za które w ciągu kilku miesięcy urosły w rankingach i przedstawiały się jako zbawcze siły narodu, ale szybko musiały odejść w niebyt. W Polsce też już mieliśmy ugrupowania, które obiecywały natychmiastowe zmiany, działały radykalnie, ale się skończyły" - dodał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

milena
 • milena
 • 25.12.2011 23:08

Temat wyszargany do maximum. Artykuł - wypociny. Kler prawie jednym głosem wyje i co tu rewelacyjnego ? Dno. Kogo to znudzi a kogo zaciekawi ? Znudzi i zanudzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bentley
 • bentley
 • 25.12.2011 12:41

Bezwartościowy artykuł. Jest to w stylu "relacja z dworcowego szaletu". Tyle wart co zasoby wspomnianego przybytku. To efekt bezmyślnego grzebania w szambie, idąc torem myślowym Rydzyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysiek
 • Krzysiek
 • 24.12.2011 23:31

Myślę sobie Panie Michalik,że twoje grzechy zgniotły by ciebie na amen,ale nie ma Boga i żyjesz...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cyrus Zwycięzca
 • Cyrus Zwycięzca
 • 24.12.2011 23:16

Precz z KLECHAMI !

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 24.12.2011 10:37

ksieza maja wyborne rozeznanie w polityce. duch swiety ich oswiecil

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 23.12.2011 20:12

Marzę, aby kościół katolicki był taki jak za Jana Pawła II. Obecny pogubił wiele swoich wiernych przez uwikłanie w politykę po jednej stronie. W kościele zamiast nauk stanowych na ambonach ,grzmią tyrady polityczne. Język z tych ambon też ma wiele do życzenia .Myślę ,że abp Michalik powinien zreformować Kościół a potem nauczać wiernych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.