Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1901 miejsce

Abp Nycz: Polska delegacja zginęła, pełniąc służbę dla narodu

W homilii podczas mszy świętej w warszawskiej archikatedrze św. Jana arcybiskup metropolita warszawski Kazimierz Nycz powiedział, że polska delegacja zginęła, pełniąc służbę dla narodu.

Metropolita warszawski odprawia mszę w intencji ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Zginęło w niej 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka i wielu najwyższych urzędników państwowych, posłów, senatorów, dowódców wojskowych i hierarchów Kościoła. Na początku mszy wszyscy wierni odśpiewali hymn Polski.

Arcybiskup Kazimierz Nycz powiedział, że Polacy nigdy nie zapomną tego dnia, podczas którego "nasza ojczyzna została dotkliwie zraniona". Wezwał jednak Polaków, by nie upadali na duchu, gdyż ta tragedia może spowodować dobrą zmianę w naszym narodzie. Arcybiskup Kazimierz Nycz powiedział, że nie sposób nie dostrzec związku dzisiejszej tragedii z tamtą sprzed 70 lat, kiedy Polska straciła ponad 20 tysięcy przedstawicieli elity intelektualnej i wojskowej.

Metropolita wezwał do modlitwy w intencji ofiar katastrofy i całej Ojczyzny, która straciła wielu wybitnych ludzi. Arcybiskup Kazimierz Nycz wspomniał, że dokładnie tydzień temu prezydent Lech Kaczyński brał udział w centralnej warszawskiej Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami Starego Miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.