Facebook Google+ Twitter

Abp Nycz: Życie człowieka to dar Boga

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-25 19:38

- Jesteśmy ludźmi stworzonymi przez Boga, odkupionymi przez Chrystusa, jesteśmy ludźmi obdarzonymi wolnością i mamy niezbywalną godność, której nie może nam zabrać nikt z zewnątrz, ale której także powinniśmy bronić sami - przypomina arcybiskup Kazimierz Nycz z okazji obchodzonego w czwartek Dnia Świętości Życia.

Metropolita warszawski zachęca także do refleksji nad charakterem Dnia Świętości Życia, ustanowionego w uroczystość Zwiastowania Pańskiego: - Matka Boża dowiedziała się, że ma być matką w niezwykły sposób i się na to zgodziła, choć dialog zwiastowania wcale nie był dla niej rozmową łatwą - przypomina arcybiskup Kazimierz Nycz.

Jak podkreśla - to "tak" dla życia, wypowiedziane przez Maryję jest niedościgłym wzorem dla wszystkich: nie tylko dla kobiet, które spodziewają się urodzenia dziecka, ale dla wszystkich, którzy za życie odpowiadają: i ojców, i każdego z nas, kto troszczy się o własną godność i własne życie".

Po Mszy w kościele Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście (o 19.00) - zebrani ze świecami udali się na Plac Piłsudskiego w "Marszu Życia". W marszu wzieli też udział wierni diecezji warszawsko-praskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.