Facebook Google+ Twitter

Abp Skworc o politykach: "Posługują się kpiną, drwiną i wulgaryzmami"

Podczas Pielgrzymki Mężczyzn i Młodzieńców w Piekarach Śląskich, abp Wiktor Skworc zwrócił się apelem do polityków, aby zaniechali języka agresji i oskarżeń, kpiny, drwiny i wulgaryzmów. I, aby dołożyli troski o podnoszenie standardów moralnego życia publicznego oraz cnót: męstwa, mądrości i miłości.

W dorocznej Pielgrzymce Mężczyzn i Młodzieńców w Piekarach Śląskich, wzięły dzisiaj udział dziesiątki tysięcy wiernych. Przybył również kardynał Stanisław Dziwisz, który wprowadził do tamtejszego sanktuarium, relikwie błogosławionego Jana Pawła II i przewodniczył mszy świętej. Podczas przekazywania relikwii, kardynał Dziwisz zaapelował do pielgrzymów, aby powracali do dziedzictwa papieża Jan Pawła II.

Jak podkreślił kardynał - "on był człowiekiem wielkiego patriotyzmu, często mówił: służę Kościołowi, służę ludzkości jako Polak" – cytuje http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/612784,Piekary-Slaskie-przejely-relikwie-Jana-Pawla-II. Metropolita katowicki, abp Wiktor Skworc, w specjalnym liście napisał, że dzięki temu darowi - relikwii błogosławionego Jana Pawła II - "spełnia się zapewnienie Ojca Świętego, że z tego wzgórza się nie wyprowadzi".

Arcybiskup Wiktor Skworc, w trakcie Pielgrzymki Mężczyzn i Młodzieńców piekarskiej kalwarii mówił z przejęciem, iż budzą jego niepokój "ataki na Kościół", mające na celu zbicie kapitału politycznego. Kardynał Stanisław Dziwisz zwrócił uwagę, że w tej sytuacji "Kościół jest znakiem sprzeciwu!"

Według abpa Skworca mówił, niepokój budzi także język publicznej debaty politycznej; "język pełen agresji i wzajemnych oskarżeń, nierzadko posługujący się kpiną, drwiną i wulgaryzmami". W tym kontekście hierarcha skierował apel do polityków, aby dołożyli troski w podnoszeniu standardów moralnego życia publicznego, jak również nie bali się "wprowadzać do niego cnót: roztropności i męstwa, mądrości, odpowiedzialności, miłości i sprawiedliwości".

Arcybiskup Wiktor Skworc, zwrócił się z apelem do polityków, w którym położył akcent na problemy rodzin i Ojczyzny. Jak powiedział - "wybierając was na naszych przedstawicieli i reprezentantów, powierzyliśmy wam przyszłość naszą, naszych rodzin i Ojczyzny. Prosimy, nie zawiedźcie naszego zaufania".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

erk
  • erk
  • 28.05.2012 19:29

Jego"iluminestencja" oświecił swoje stanowisko w sprawach,o których kto jak kto,ale "czerwone kapturki" znają się doskonale.Agresja,niepokój ,podziały i wprowadzanie ciągłego zamętu,to chlebek powszedni kościoła i jego funkcjonariuszy,którzy przez wieki wprowadzając wspomniane praktyki w życie,wyspecjalizowali się w szczuciu Człowieka na Człowieka.
W kontekście przytoczonego w tekście Dziwisza, można posłużyć się przykładem-kiedy po katastrofie "smoleńskiej"w Narodzie zapanowała ogólna konsternacja i wszyscy,bez względu na swoje polityczne sympatie poczuli sie zjednoczeni,Dziwisz wykonał wiadomą woltę i całą solidarność szlag trafił.Historia pełna jest podobnych przykładów,kiedy to kościół wpychał swoje łapska wszędzie tam,gdzie panowała zgoda i harmonia,a "dzięki miłującemu pokój klerowi",zawsze kończyło się ,pogromem wojną i śmiercią.
Na męce i śmierci, to oni sie znają.Ostatecznie,to dzięki nim Watykan w ogóle istnieje.Cierpienia nigdy nie zbraknie,a chodź by nawet,to kler sie o nie postara.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ja
  • ja
  • 28.05.2012 10:45

utkwil mi moment wjazdu policjanta na motorze na sygnale a zanim chyba ze 4 wypasione fury a z nich razoca czerwien i blask zlota kontrast, tlum biedakuw inwaliduw i zebrakuw proszacych o byt i milosierdzie.przemiezyli kilometry by poklonic sie oddajac swoje ciezko zarobione grosze by ten blask mugl mocniej lsnic.poczym szczesliwi lzejsi rozbiegli sie do codziennego falszu klamstwa inienawisci .to jest piekne.oczyszczenie

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jajczarska" frazeologia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
potato
  • potato
  • 27.05.2012 21:15

Księża na różnych szczeblach koscioła mają wiele grzeszków.Na swiatło wychodzi coraz więcej spraw z różnych gangsterskich działań(mafia" seksusiów",bankowa,handlu dziećmi i prostytucją).To chyba za wiele jak na ich ilostan.Ręce opadają i zaczyna człowiek wątpić w ich celowosć bytu.Zatracili swoje powołanie a ludzie stracili zaufanie.I hierarchia butna i w pogardzie dla wiedzy wiernych o ich czynach.Kiedy zrobią lustrację wewnątrz i otrząsną się z brudu?Hi.. mała inkwizycja od wiernych by ich przetrzebiła.
Kolejny wątek unikany w Watykanie od wielu lat,ludzie jednak mają odwagę się upominać nawet na Placu Piotrowym.
http://fakty.interia.pl/swiat/news/marsz-pod-haslami-prawdy-na-temat-porwania-emanueli-orlandi,1802000

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marysia
  • Marysia
  • 27.05.2012 20:35

Kościół Katolicki w Polsce zapomniał jak jest jego misja na Ziemi . Mało modlitwy , tolerancji , poszanowania bliźniego . Polityka zdominowała wszystkie uroczystości kościelne. Przecież tego nie było w historii .
Jednego głupkowatego Palikota się boją ? Czyli są słabi . Nie robią nic aby zatrzymać młodych w Kościele . Pokolenie JP II jest rozgoryczone postawą kościoła . Smutno .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ad Rem
  • Ad Rem
  • 27.05.2012 19:01

Hierarchowie mówią o Palikocie !
Ja też tęsknię za kościołem Jana Pawła II .
BYŁA MIŁOŚĆ MODLITWA I ZERO POLITYKI.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.