Facebook Google+ Twitter

Abp Wojciech Polak został prymasem Polski

Abp Wojciech Polak został mianowany przez papieża Franciszka nowym prymasem Polski. Decyzję tę ogłosiła Nuncjatura Apostolska w Polsce.

 / Fot. PAP/DAREK DELMANOWICZPolska Agencja Prasowa donosi, że to właśnie 49 - letni sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, abp Wojciech Polak został nowym prymasem Polski.

Wojciech Polak na stanowisku zastąpi abp. Józefa Kowalczyka, który przechodzi na emeryturę. Będzie najmłodszym prymasem w Europie.

Ingres abp. Polaka odbędzie się już 7 czerwca w Gnieźnie, a 29 czerwca odbierze on w Rzymie z rąk papieża Franciszka paliusz metropolity.

Decyzję o nominacji na prymasa podjął papież, ale wcześniej nad kandydaturami zastanawiali się biskupi. Legat papieski w Polsce zebrał ich opinie i wysłał do Watykanu.

Abp Wojciech Polak jest członkiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski oraz członkiem Papieskiej Rady do spraw Duszpasterstwa Migranów i Podróżujących, a także członkiem Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu RP i KEP oraz przewodniczącym Zespołu KEP ds. Kontaktów z Rosyjskim Kościołem Prawosławnym.

Będąc sekretarzem generalnym KEP wiele wysiłku poświęcił budowaniu dobrych zewnętrznych relacji Kościoła ze światem polityki i mediów. Również był bardzo mocno zaangażowany w przygotowanie wytycznych dotyczących postępowania kościelnego w przypadku oskarżeń duchownych o czyny pedofilii. Wielokrotnie zaznaczał, że dla Kościoła przypadki pedofilii są sytuacją niezwykle bolesną i trudną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Katarzyna Bartkowska, "czołowa" komentatorka Wiadomosci24 też pisze: To ciekawe, że już kolejny dzień z rzędu Conchita nie schodzi z pierwszych stron. Tym razem czytamy nowinę odmienną niż te usłyszane u nas.Takie osoby, jak Thomas Neuwirth występujący pod artystycznym pseudonimem Conchita Wurst, zasługują na szacunek i tolerancję - taką opinię na temat tegorocznego zwycięzcy Eurowizji z Austrii wyraził arcybiskup Wiednia kardynał Christoph Schoenborn.

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję że Ks. Prymas nie będzie zmuszony ustosunkować się do występów Conchity Wurst tak ucharakteryzowanej? http://www.youtube.com/watch?v=ToqNa0rqUtY Wpadłby wtedy w groźną pułapkę skandalu? Jak sądzicie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.