Facebook Google+ Twitter

Abradab „Abradabing”. Królowie hip-hopu razem

Śpiewa: Abradab. Komponuje: O.S.T.R. Skreczuje: DJ Feel-X. Wspomaga: Gutek. Szanse na sukces: murowane.

Okładka albumu "Abradabing" / Fot. AbradabMarcin „Abradab” Marten od lat uznawany jest za jednego z czołowych polskich twórców hip-hopu i autora tekstów. Na jego najnowszym krążku usłyszymy nie tylko typowe dla artysty produkcje (utwór „Zawalidroga”), ale i dobitne komentarze otaczającej nas rzeczywistości („Mamy królów na banknotach”).

Teksty (jak zresztą zawsze u Abradaba) stoją na bardzo wysokim poziomie. Przepełnione są humorem, spostrzegawczością i ciekawymi metaforami. Wszystkie na tle funkowych i energetycznych bitów oraz skreczy, głównie autorstwa Ostrego.

Czwarta solowa płyta katowickiego rapera to powrót do przeszłości. Brzmi banalnie. Na szczęście tylko w tekście. Na „Abradabingu” usłyszymy odwołania do legendarnej „Księgi tajemniczej. Prolog”, pierwszej płyty Kalibra 44 z 1996 roku. Dobitnym przykładem jest kawałek „Usłysz mój głos 2010”, będący nawiązaniem do utworu o zaskakująco podobnie brzmiącym tytule „Usłysz mój głos” z „Księgi tajemnicznej”.

Tytuł albumu pochodzi z połączenia Abradaba z dubbingiem, czyli tłumaczeniem obcojęzycznych filmów. Dla Abradaba filmem jest życie i cały świat. On sam nakłada na siebie rolę tłumacza. I robi to naprawdę dobrze, chociaż translatora Google raczej nam nie zastąpi.

Recenzja albumu w wersji audio.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wojtek Łabędzki
  • Wojtek Łabędzki
  • 13.07.2011 23:31

Szacun dla Abradaba i dziękuweczka za nowy materiał pozdro ema =)

Komentarz został ukrytyrozwiń

zapowiada się naprawdę ciekawie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.