Facebook Google+ Twitter

Absolwent UW został laureatem Nagrody Nobla z ekonomii

Centralny Bank Szwecji przyznał po raz 39. Nagrodę Nobla z ekonomii. Laureatami zostali Leonid Hurwicz, Eric S. Maskin i Roger B. Myerson. Jeden z tegorocznych noblistów - Hurwicz - to wychowany w Polsce amerykański ekonomista, podaje tvn24.pl

Leonid Hurwicz, emerytowany profesor University of Minnesota w Minneapolis. / Fot. PAP/EPA/UNIVERSITY OF MINNESOTA/HOJak informuje tvn24.pl, Hurwicz, Maskin i Myerson zostali nagrodzeni za prace nad teorią wdrażającą systemy matematyczne w procesy gospodarcze, która przy zastosowaniu równań matematycznych i algorytmów pozwala ocenić prawidłowość funkcjonowania rynków - "mechanism design theory".

Profesor Roger B. Myerson rozmawia z dziennikarzami na terenie kampusu uniwersytetu w Chicago. / Fot. PAP/EPA/KAMIL KRZACZYNSKI- Teoria pomogła określić ekonomistom skuteczne mechanizmy rynkowe, schematy regulacji i procedury wyborów i dziś odgrywa główną rolę w wielu dziedzinach ekonomii oraz w naukach politycznych - podał w uzasadnieniu Centralny Bank Szwecji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 15.10.2007 17:38

No tak, ale co Pani chciała przez to powiedzieć? Taką informację można było już znaleźć w wielu miejscach i dużo wcześniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.