Facebook Google+ Twitter

Abstrakt zapowiada premierę debiutanckiej płyty

Poznańska formacja Abstrakt, której twórczość jest skierowana do miłośników takich zespołów jak: Tool, Blindead i Riverside, wyda 10 sierpnia swój debiutancki krążek zatytułowany "Limbosis".

 / Fot. materiały prasoweAlbum "Limbosis" zdobył bardzo wysokie noty, m.in. 10/10 w magazynie Gitarzysta, 9,5/10 w Death Magnetic, pojawił się również na portalach, magazynach i radiach zagranicznych (m.in. Prog Core – Kanada, Prog Britannia – UK, Empire Magazine – Niemcy, Tzertzelos – Ateny). Zespół posiada ponad 20 000 wyświetleń na serwisie YouTube i ok. 1000 fanów na profilu Facebook.

74 minut "Limbosis" przedstawia kilka historii, które łączą się w spójną całość. Bezimienny bohater, wyrwany ze snu wpada w koszmar. Zostaje porwany przez białookiego kierowcę w podróż przez swoje słabości, popędy, mechanizmy obronne – ograniczenia. Z każdym przystankiem padają kolejne bariery w drodze do postrzegania rzeczy takimi jakimi są. W drodze do panowania świadomości nad zwierzęcą naturą „bodźca -reakcji”.

Abstrakt został założony w sierpniu 2010 roku. Trzyosobowy skład: Łukasz Simiński, Michał Fiałka i Jakub Puszyński uzupełnili w tym czasie Maciej Dados, Dominik Kliche i Radek Dominiak.

W przeciągu kilku miesięcy powstało ponad 40 minut muzyki. W lipcu tego samego roku zespół wydał pierwsze demo "Virtual Extended Play". Jednocześnie, był to czas pierwszych koncertów. W przeciągu kolejnego roku muzycy wydali drugi mini-album "Virtual Extended Play II".

Kolejnym ważnym rozdziałem okazał się Krzysztof Podsiadło, nowy wokalista. Mimo instrumentalnego nastawienia do muzyki ta droga szybko okazała się strzałem w dziesiątkę. Charakterystyczny i unikalny styl wokalisty szybko odnalazł się w nietypowych kompozycjach Abstraktu, jednocześnie uzbrajając zespół w treść i fabułę. Rozpoczęto intensywne prace nad nowym albumem.

Na początku 2015 roku zespół wydaje debiutancki koncept album "Limbosis". Album spotkał się z bardzo pozytywną reakcją zdobywając wysokie noty w recenzjach polskich oraz zagranicznych, pojawiając się również w licznych audycjach radiowych oraz magazynach tematycznych. Płyta zdobyła status płyty tygodnia radia Afery, wspięła się na listę przebojów Top 12 Posen Dozen oraz została uznana za najlepszy debiutancki album ostatnich lat przez Magazyn Gitarzysta, G. Bryk.

Rok 2015 to również powrót wybitnego klawiszowca Macieja Dadosa, który na płycie Limbosis wystąpił jako gość. Zespół wydaje Lyric Video utworu „Teratoma” oraz sprzedaje płyty w wersji cyfrowej jak i fizycznej na rynku rodzimym i globalnym (m.in. Chiny, Rosja, Niemcy, Skandynawia). Zespół rozpoczyna pracę nad dwoma teledyskami.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.