Facebook Google+ Twitter

Absurd ogarnia Katowice

14 listopada w Katowicach rozpoczyna się Festiwal Kultury Absurdalnej - Absurdalia 2007. Głównym założeniem projektu jest promocja nieznanych lub niedocenianych twórców różnych dziedzin sztuki.

www.sxc.hu / Fot. Gerla Brakkee W ubiegłym tygodniu, przed Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach miało miejsce dość nietypowe wydarzenie - Karmienie Ślimaka. Niecodzienny widok człowieka przebranego za ślimaka, leżącego na deskorolce i zajadającego sałatę, musiał zwrócić uwagę zmierzających na zajęcia studentów. Jak się okazało, Karmienie Ślimaka było tylko początkiem nowego projektu, który organizatorzy nazwali Festiwalem Kultury Absurdalnej - Absurdalia 2007.

Absurdalia rozpoczynają się w najbliższą środę i będą trwały pięć dni. Mają promować nieznanych i/lub niedocenianych twórców, których zadaniem będzie przeniesienie absurdu życia codziennego na różne dziedziny sztuki: film, wiersz, fotografię, teatr, muzykę, rzeźbę lub malarstwo. Podczas festiwalu, w kojarzonych z kulturą punktach Katowic odbędą się wykłady, przedstawienia teatralne, przegląd zespołów muzycznych, przegląd filmowy, wieczór poetycki (zaplanowany w Planetarium Śląskim w Chorzowie) oraz ekspozycje prac plastycznych i fotografii (jedna z ekspozycji będzie miała miejsce w Galerii "Melina" w Gliwicach).

Organizatorzy zadbali, by tegoroczne Absurdalia uświetniły swoją obecnością takie gwiazdy jak: Krzysztof Cugowski, Robert Gonera, Robert Leszczyński, Kabanos, Marek Piekarczyk, Krzysztof "Jary" Jaryczewski, Hirek Wrona oraz Jacek Kawalec. Finał festiwalu, połączony z wyłonieniem laureatów konkursu, wręczeniem statuetek i nagród niespodzianek za najbardziej absurdalną sztukę teatralną, zdjęcie, film, wiersz, pracę plastyczną oraz utwór muzyczny, odbędzie się 18 listopada w Mega Club w Katowicach o godzinie 18:00. Wystąpią lider zespołu TSA - Marek Piekarczyk, lider zespołu Oddział Zamknięty - Krzysztof "Jary" Jaryczewski, zespół Fotografia oraz zespół, który wygra przegląd muzyczny.

Absurdalia 2007 pojawiają się w Katowicach po raz pierwszy. Organizatorami festiwalu są: Europejskie Forum Studentów AEGEE Katowice, Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieży, Koło Inicjatyw Twórczych, Stowarzyszenie Działań Nietypowych "Szatnia" oraz Klub Myśli Humanistycznej. Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu można uzyskać, na stworzonej specjalnie na jego potrzeby stronie internetowej www.absurdalia.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.11.2007 12:28

Och, tak żałiję, że nie będzie mi dane być na tym Festiwalu, bo absurd jest tym, co mnie intryguje. Najzabawniejsze jest to, że nasze życie składa się z absurdalnych u groteskowych sytuacji. Zatem suma zdarzeń daje życie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.