Facebook Google+ Twitter

Absurdalnie w Katowicach

Festiwal Kultury Absurdalnej „Absurdalia 2008” to trzy dni wypełnione sztuką niestandardową, nie dającą zamknąć się w sztywnych ramach ogólnie przyjętych definicji, łamiącą konwencje i przyzwyczajenia widza.

Między 19 a 21 listopada Katowice zostaną opanowane przez absurd w każdej postaci i staną się areną zmagań młodych ludzi z całej Polski. Odbędzie się przegląd teatralny, filmowy, muzyczny, wystawa prac plastycznych, wieczór poetycki, a to tylko niektóre z przewidzianych atrakcji - będzie absurdalnie
i wyjątkowo
.

Absurdalia 2008 to propozycje podania absurdu na różnych talerzach sztuki. W ramach Festiwalu odbędą się absurdalne koncerty, przegląd filmowy i teatralny, występy kabaretów a nawet slam poetycki. To wszystko zostanie wzbogacone o wystawę absurdalnych rzeźb, zdjęć i prac plastycznych.

„Mniej absurdu w polityce, więcej w sztuce!” to hasło przewodnie Festiwalu. Poprzez wydarzenie chcemy nie tylko promować tę wąską dziedzinę sztuki jaką jest absurd, ale także zaproponować widzowi oderwanie się od absurdu codziennego życia i spojrzenie na absurd (kojarzony głównie z przeciwnościami losu) z nieco innej – twórczej – perspektywy.

Każde wydarzenie festiwalu będzie miało formę konkursu. Nominacji, jak i wyłonienia wygranych dokonywać będzie niezależne Jury, specjalnie powoływane na każdą część Festiwalu. Po zakończeniu konkursu i wyłonieniu zwycięzców przewidziane jest wręczenie statuetek Absurd Roku 2008 oraz nagród laureatom i nominowanym w ramach poszczególnych konkursów.

Po szczegóły zapraszamy na www.absurdalia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Za wyjątkiem momentu, gdy artykuł przypomina trochę reklamę festiwalu (siada wymagany w newsie obiektywizm i minimalizm epitetów) - zachęcające. Aż żal, że to na drugim końcu Polski sie odbywa :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.