Facebook Google+ Twitter

Absurdalny plan Giertycha: historia zamiast wf

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-06-21 17:23

Podczas gdy lekarze biją na alarm, że polska młodzież ma słabe kręgosłupy, marne mięśnie i kiepską kondycję, minister edukacji chce… zlikwidować część zajęć wychowania fizycznego.

W poprzedniej kadencji Sejmu z trudem udało się znaleźć pieniądze na czwartą w tygodniu godzinę wf. Teraz w miejsce ćwiczeń fizycznych i sportu minister Roman Giertych chce wprowadzić dodatkową godzinę z historii.


- Uczniowie nic na takiej zmianie nie stracą. To będzie o wiele lepsze, bo dzisiaj niektóre ważne przedmioty mają po 2 godziny, a wf cztery - mówi Giertych. Minister nie wspomina jednak, że inne przedmioty wiążą się z siedzeniem godzinami w jednej pozycji. To jeden z powodów, dla których co drugi uczeń ma wady postawy.

Zdaniem Giertycha szkoły mogą same poszukać pieniędzy na zajęcia sportowe.

Minister sportu Tomasz Lipiec jest zaskoczony pomysłem. - Stawiałbym na zwiększanie wymiaru godzin wf. O zmniejszaniu nie słyszałem - komentuje plany kolegi z rządu.

- Będziemy mieć cherlawych patriotów, słabych fizycznie i schorowanych - dodaje szef Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomir Broniarz.

W ubiegłym tygodniu minister edukacji zapowiedział rozdział zajęć z historii na historię Polski, koncentrującą się na rozwijaniu patriotyzmu, oraz na historię powszechną.

Aleksandra Kurowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nasz mądry Romuś zaprezentował kolejny ze swoich mądrych pomysłów, szczególnie że nie chodzi o to by dać młodzieży jak najwięcej godzin historii tylko aby młodzież się ich uczyła. Szczególnie że niektórzy nauczyciele nie potrafią zainteresować lekcją swoich uczniów i dlatego zwiększenie lekcji historii nic nie da.
Inną rzeczą jest to że wf to lekcja potrzebna szczegolnie młodym ludziom, aby "wyszaleli" się trochę na tych lekcjach a nie np. na lekcji rzucając się papierami i przeszkadzając nauczycielowi w lekcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.