Facebook Google+ Twitter

ABW bada czy Witold Waszczykowski nie zdradził tajemnicy panstwowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-12 18:08

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego analizuje czy były wiceszef resortu spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski nie złamał tajemnicy państwowej. Do jej złamania miało dojść, kiedy Waszczykowski ujawnił kulisy negocjacji dotyczacych tarczy antyrakietowej.

Jak mówi rzceczniczka ABW Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska na obecnym etapie nie ma pewności, czy ujawnione zostały informacje chronione ustawą. Jak tłumaczy rzeczniczka Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego jako służba ochrony państwa realizując zadania ustawowe a także zawarte w Ustawie o Ochronie Informacji Niejawnych musi weryfikować wszelkie sygnały świadczące o tym, że mogły zostać naruszone przepisy Ustway o Ochronie Informacji Niejawnych.

Były wiceszef MSZ w wywiadzie dla "Newsweeka" zdradził kulisy negocjacji w sprawie tarczy antyrakietowej i zarzucił premierowi, że nie dąży on do finalizacji umowy o tarczy antyrakietowej, bo nie chce, aby splendor sukcesu spłynął na prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Po analizie ABW zdecyduje czy doszło do ujawnienia tajemnicy państwowej a jeśli tak to zostanie wszczęte w tej sprawie śledztwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.