Facebook Google+ Twitter

ABW. Finroyal to kolejny Amber Gold

W Polsce działa kilkanaście parabanków - legalnie. Tak, to prawda. Nasze demokratyczne prawo nie zabrania powoływać takich jednostek finansowych. Tyle, że dotąd nie było nad nimi właściwego nadzoru. I mamy to, co widać. Ma być inaczej.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellAgencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ciągle pracuje nad dokładnym odczytaniem i rozszyfrowaniem tajemnic działalności spółki Amber Gold oraz jej twórcy i szefa, Marcina P. Ponadto od niedawna - co potwierdza rzecznik ABW, Maciej Karczyński - zajmuje się również kolejną domniemaną piramidą finansową, spółką Finroyal.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wzięła na celownik tę spółkę - podobnie jak Amber Gold - już trzy lata temu i w 2009 roku doniosła do prokuratury o
podejrzeniach, że reklamująca się natarczywie Finroyal, "może oszukiwać klientów". Wtedy dokumenty KNF trafiły do Prokuratury Rejonowej na warszawskiej Woli oraz do stołecznego wydziału przestępczości gospodarczej.

Niestety, podobnie jak to było z Amber Gold - "sprawa utknęła w martwym punkcie - była kilkukrotnie zawieszana, a śledczy tłumaczyli to koniecznością uzyskania pomocy prawnej z Wielkiej Brytanii" - czytamy w "Gazecie Prawnej". Dopiero po wybuchu afery związanej z Amber Gold - "prokuratorzy postanowili poważniej potraktować również sprawę Finroyala".

"Śledztwo trafiło do Prokuratury Okręgowej i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Funkcjonariusze odkryli to, co wcześniej przeoczyli policjanci, podczas przeszukania w siedzibie firmy" - podaje serwis gazetaprawna.pl.

W trakcie przeszukania pomieszczeń firmy - ABW znalazła prawdziwą dokumentację księgową spółki Finroyal. Może ona dać odpowiedź na pytanie: co faktycznie działo się z pieniędzmi klientów, których kuszono w sprytnych reklamach dwukrotnie wyższym oprocentowaniem depozytów, niż w bankach. Jeden ze śledczych ujawnia, że dzięki dokumentacji księgowej może wyjść na jaw prawda, że - według logiki piramidy finansowej - "z pieniędzy wpłacanych przez nowych klientów gwarantowano zyski pozostałym". To wymaga jednak wnikliwych badań śledczych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.