Facebook Google+ Twitter

ABW: Na Dolnym Śląsku działał neonazistowski gang

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-12 17:06

Na Dolnym Śląsku działał neonazistowski gang - tak twierdzą Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i wrocławska prokuratura. Zarzuty już usłyszeli dwaj mieszkańcy Wrocławia i Bolesławca - powiedział Radiu Wrocław prokurator Jakub Przystupa.

Chodzi o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i propagowanie totalitarnego ustroju państwa. Podejrzani mieli rozwieszać na przystankach komunikacji miejskiej plakaty o treści nawołującej do nienawiści rasowej.

Grozi im za to do 5 lat więzienia. Prokuratura wystąpiła o areszt tymczasowy dla jednego z mężczyzn, drugi został po przesłuchaniu wypuszczony na wolność ale ma dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

widziałem te nalepki - nie wiem kim są i czy naprawdę rozpowszechniali ideę totalitarnego państwa. Ale:
1. mamy demokrację - wolność słowa itp zapewnia ustawa zasadnicza więc jeżeli w to wierzą nie powinno się im tego uniemożliwiać. Jeżeli tak się robi - to ludzi rozpowszechniających demokrację też się powinno. A jeżeli już to powinno się też zamknąć osoby które rozpowszechniają socjalizm rodem z UE bo działa ona na szkodę Polski.

2. Jeżeli to były te nalepki co ja widziałem to nie rozpowszechniają totalitaryzmu tylko nalepki nawoływały do dbania o interes narodu przed interesem obcych w kraju. Ja uważam że tak powinno być. Jesteśmy u siebie i to o siebie powinniśmy dbać.


czy ktoś mógłby udostępnić te nalepki? chciałbym zobaczyć czy to te same?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.