Facebook Google+ Twitter

ABW na tropie mafii paliwowej. Skarb Państwa stracił 30 mln zł?

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wpadła na trop zorganizowanej grupy, nielegalnie handlującej paliwem. Skarb Państwa mógł stracić nawet 30 mln zł.

ABW na tropie mafii paliwowej. Skarb Państwa stracił 30 mln zł? / Fot. Wojciech Matusik/PolskapresseJak informuje tvn24.pl, w sprawie jest już 16 podejrzanych, w tym dwóch obcokrajowców. Wprowadzali oni paliwo na terenie województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego oraz mazowieckiego.

Na początku października ABW zatrzymała czterech podejrzanych, a pod koniec ubiegłego tygodnia - kolejnych 12. Wśród nich jest dwóch obcokrajowców, nie wiadomo jednak z jakiego kraju. Osiem osób zostało aresztowanych, a wobec pozostałych zastosowano dozór policyjny. Nie mogą też opuszczać kraju. Zatrzymani usłyszeli zarzuty nielegalnego obrotu paliwami i prania brudnych pieniędzy.

Jak dziali podejrzani? Ich firmy były ze sobą powiązane i dokonywały wewnątrzwspólnotowego nabycia oleju napędowego od zagranicznych firm. Dzięki temu wprowadzały paliwo na rynek bez konieczności płacenia podatku VAT i wykazywania sprzedaży w deklaracjach podatkowych. W ten sposób państwo mogło stracić ok. 30 mln zł.

Podejrzanym grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jeśli mowa o mafii. to z pewnością maja powiązania z politykami Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i bardzo dobrze, że skarb państwa stracił - ale klienci zyskali tanie paliwo! A jak post factum wyszłoby, że paliwo rozsadzało silniki, to już od nich nikt więcej nie kupi. Tak działa WOLNY RYNEK, do którego wciąż nam daleko, pomimo rzekomego upadku komuny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.