Facebook Google+ Twitter

ABW podsłuchiwała dziennikarzy

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-10-17 07:18

Po serii ostatnich afer grozi nam wybuch kolejnej - afery podsłuchowej. Według informacji "Polski" potwierdzonych w kilku źródłach funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego podsłuchiwali dziennikarza TVN 24 Bogdana Rymanowskiego i "Rzeczpospolitej" Cezarego Gmyza. ABW nagrywała m.in. ich prywatne rozmowy.

Bogdan Rymanowski / Fot. PAPRejestrowali nawet ich prywatne rozmowy. Proceder został ujawniony przypadkowo podczas środowej rozprawy przed Sądem Okręgowym w Warszawie.

Sprawa zaczęła się od tego, że w 2008 r. zastępca szefa ABW ppłk Jacek Mąka wytoczył proces dziennikarzom "Rzeczpospolitej" za tekst, w którym opisali głośny wówczas przypadek Wojciecha Sumlińskiego, który próbował popełnić samobójstwo w jednym z warszawskich kościołów. Sumlińskiemu groziło wtedy aresztowanie w związku z podejrzeniem o próbę płatnej protekcji przy weryfikacji żołnierzy WSI. Zdaniem Sumlińskiego - i m.in. właśnie o tym napisała "Rzeczpospolita" - była to zemsta ppłk. Mąki za jego dziennikarskie śledztwo, w wyniku którego doszedł do wniosku, że wiceszef ABW nielegalnie uzyskał służbowe mieszkanie.

Więcej przeczytasz w serwisie polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.10.2009 21:04

Ojj a gdzie POlicyjne państwo za rządów PISu tak nagłaśniane przez PO i TVN ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jarek PO rządzi już 2 lata i miała sporo czasu, aby po PiS posprzątać. Widocznie nie było jej to potrzebne. Zresztą ostatnie wydarzenia dobitnie chyba o tym świadczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

skandal nad skandale!
to się nazywa fachowo "eliminacja" - tak się "wykańcza" demokrację - od dziś tylko "psy" będą mieć dojście do "informatorów" , jest pytanie kto od dziś zadzwoni do dziennikarza i przekaże informację "poufną" chyba desperat!!!!!!!!!!
ja rozumiem że walka z "terroryzmem" wymaga zaostrzenia bezpieczeństwa - ale czy dziennikarz to potencjalny "terrorsyta" - zapoczątkował to PIS nagonką na społeczeństwo "skorupowane" i "korupcyjne" i mamy tego efekty ! służby się rozbestwiły i mamy tego finał - co roku raśnie ilość podsłuchów i koło zamachowe ruszyło
początek końca demokracji - początek państwa policyjnego
"nie ma ludzi niewinnych - wszyscy są winni - tylko nie podsłuchiwani"

Komentarz został ukrytyrozwiń

WSTYD!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czy podsłuchują dziennikarzy obywatelskich... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko się PO prostu wyjaśnia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.