Facebook Google+ Twitter

ABW, prokuratura i dziennikarze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-13 15:32

Udział dziennikarzy Telewizji Polskiej w przeszukaniu przez ABW domu członka komisji weryfikacyjnej WSI Piotra Bączka jest przedmiotem dwóch śledztw wszczętych przez prokuraturę okręgową w Radomiu.

Doniesienia złożyli dziennikarze i Prokuratura Krajowa. Rzeczniczka radomskiej prokuratury Małgorzata Chrabąszcz poinformowała, że jedno śledztwo dotyczy podejrzenia przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy ABW wobec dziennikarzy publicznej telewizji realizujących program "Misja Specjalna".

Zawiadomienie o przestępstwie skierowali do radomskiej prokuratury 23 maja reporterzy TVP. Drugie śledztwo to efekt zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, które trzy dni później skierowała do Radomia Prokuratura Krajowa. Chodzi o utrudnianie przez dziennikarzy postępowania karnego prowadzonego przez Biuro do spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej w domu członka komisji weryfikacyjnej WSI Piotra Bączka.

Sprawa miała związek ze śledztwem dotyczącym płatnej protekcji przy weryfikacji żołnierzy WSI, w którym podejrzane są dwie osoby - Aleksander L. i Wojciech S.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.