Facebook Google+ Twitter

ABW prześwietla JP Morgan

JP Morgan 12 listopada złożył gigantyczne zlecenie kupna akcji, które spowodowało wzrost WIG o 4 proc. ABW zajmuje się tą sprawą na zlecenie prokuratury, do której wpłynęło zawiadomienie Komisji Nadzoru Finansowego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - donosi serwis Wprost.pl. Funkcjonariusze badają także, czy wcześniejsze działania JP Morgan nie były próbą manipulowania polskim rynkiem finansowym. Zdaniem funkcjonariuszy ABW, scenariusz działań JP Morgan wygląda na próbę destabilizacji rynku.

http://www.wprost.pl/ar/148532/ABW-przeswietla-JP-Morgan/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

JP Morgan należy do czołówki największych spekulacyjnych graczy na globalnym rynku walutowym. Myślę, że celem jego działania było doprowadzenie do powstania kryzysu walutowego podobnego do tego jaki powstał na Węgrzech. link
Jak widać bank ten cały czas testuje czy nasz kraj jest odporny na prowadzone ataki spekulacyjne na naszą walutę. Właśnie brak regulacji w przepływie globalnego kapitału po zniesieniu instytucji Bretton Woods zachęca tego spekulanta do prowadzenia takich działań. Kiedy prowadzone przez ten bank ataki spekulacyjne nie przyniosły efektów, JP Morgan próbuje manipulować cenami kursów akcji na GPW- celem doprowadzenia do załamania się naszej giełdy, wprost patologicznie zależnej od napływu zagranicznego kapitału. Na szczęście istnieje dość dobrze działająca Komisja Nadzoru Finansowego oraz takie organy jak ABW.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.