Facebook Google+ Twitter

ABW zatrzymało rosyjskiego prokuratora przebywającego w Polsce

Przebywający na Podhalu Aleksander Ignatienko został zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Rosyjski wymiar sprawiedliwości zarzuca byłemu zastępcy prokuratora obwodu moskiewskiego przyjmowanie korzyści majątkowych.

Akcja jaką przeprowadzili na zakopiance funkcjonariusze ABW, przebiegła bez kłopotów. Poszukiwany prokurator na Podhalu chciał spotkać się z żoną i dzieckiem. Ignatienko był w tym czasie obserwowany. Polskie Radio cytuje Annę Zbroję z wydziału prasowego małopolskiej policji: "Zatrzymanie trwało kilkanaście sekund, prokurator nie stawiał żadnego oporu."

Rosyjskie doniesienia, na jakie powołuje się również polska prasa, za główny powód "wpadki" i ucieczki prokuratora, podają zarzuty dotyczące nielegalnego hazardu. Pod tym pojęciem kryje się ponoć pomoc w uprawianiu tego procederu na wielką skalę.

W lutym ubiegłego roku prokurator został odwołany ze stanowiska przez prezydenta Dmitrija Miedwiediewa. Ignatienko został zatrzymany na 48 godzin. W tym czasie sąd podejmie dalsze decyzje co do jego losów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Co ma piernik do wiatraka comają skrzynki wspólnego z zatrzymaniem prokuratora,który popełnił przestępstwo?Myślę że postąpiono prawidłowo,co z mim zrobią rosjanie to ich sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie będę się wypowiadać, co o tym myślę. Mamy stosowne umowy o współpracy i wzajemnej lojalności?!
Czarne skrzynki, będące własnością narodu polskiego leżały w Rosji miesiącami! Współpraca w jedną stronę nazywa się lizusostwem, aż mdło się robi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.