Facebook Google+ Twitter

"Aby nigdy nie zabrakło krwi w naszych szpitalach"

Ruszyła ogólnopolska kampania na rzecz honorowego krwiodawstwa - Krewniacy. Ty także możesz pomóc - niezbędna do ratowania życia krew jest potrzebna w polskich szpitalach.

spot reklamowy / Fot. spot reklamowyPrzez cały miesiąc TVP będzie emitować spot pt. "Moim bohaterem jest...". Akcja ma na celu zbiórkę pieniędzy na zakup ambulansu do poboru krwi. Aby wspomóc akcję, należy wysłać sms o treści KREW na numer 71102 (opłata: 2,44 z VAT)

Kto może oddać krew?plakat / Fot. plakatKrew może oddać każda zdrowa osoba pomiędzy 18. a 65. rokiem życia, ważąca co najmniej 50 kg, która w ciągu ostatnich sześciu miesięcy nie miała przeprowadzanych badań diagnostycznych ani nie była leczona krwią. Warto zaznaczyć, że przed oddaniem krwi, przeprowadzane są bezpłatne badania laboratoryjne.

Aby uzyskać dokładniejsze informacje wejdź na stronę: www.krewniacy.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Moge dodać do artykułu kikla zdań oto one :

Przed pobraniem Ci krwi zostanie zbadana jej morfologia i oznaczona grupa (A,B,AB lub 0).Zostaną przeprowadzone testy na wirusowe zapalenie wątroby typu B i C,HIV oraz kiłe.

W przeddzień pobrania krwi najlepiej wypić 2 litry wody.

Jednorazowo zostanie pobrane 450ml krwi.

NAJWAŻNIEJSZE - Z powodu braku krwi polskie szpitale muszą przekładać operacje,a jak wiemy bywa różnie jeśli chodzi o ludzkie zdrowie.

To tyle pozdrawiam Melisa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukasz, pisz!! Im więcej na ten temat tym lepiej. Mi to sie coraz częściej zdarza, że chce coś napisać lub nawet już piszę na jakiś temat, a tu widzę podobny artykuł. Ale piszę go dalej i publikuję, czasami to zbiera negatywny koment od kogoś, kto nigdy tu nic nie opublikował, więc nie warto gościem się przejmować.. :P ale moim skromnym zdaniem pisać warto!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim skromnym zdaniem krwiodawcy i ojca krwiodawcy :) autobus mógł by sie nazywać ,,Wampirek "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałem o tym napisać ale numer :) wysłałem nawet pytania do centrum krwiodastwa w Warszawie :) gratuluje !!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.07.2007 14:01

(+) Brawo Agato! Dobrze, ze o tym napisalas... A co do tego czyje imie ma nosic pojazd: po pierwsze to sprawa drugorzedna; po drugie trudno o lepszego patrona...

Komentarz został ukrytyrozwiń

W pełni podpisuję się pod słowami Maćka! Proszę mi tu nie przeklinać ;P idea jest szczytna! Czemu imię Jana Pawła II nie wiem - może to ma zachęcich ludzi do oddawania krwi. Przykro mi, że na ciebie to działa odwrotnie ;( Akcja oddawania krwi jest rozpropagowywana na wszelkie sposoby - na przykład w mojej parafii odbywa się raz dwa miesiące w niedzielę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna, potrzebna idea, w pełni uzasadniona społecznie. Zbieranie pieniędzy na "krwiobus", jak najbardziej. Ale dlaczego do ciężkiej cholery, pojazd ten ma nosić imię JP2?. Przykro mi, ale z tego powodu, ani grosika, ani grosika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) "...przed oddaniem krwi, przeprowadzane są bezpłatne badania laboratoryjne". To już ładna zachęta!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.