Facebook Google+ Twitter

Aby to co naturalne, nadal było legalne...

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-03-21 19:02

Zakazane suplementy z witaminami i minerałami, napromieniowana żywność, GMO, pestycydy, herbicydy, antybiotyki w jedzeniu...? Tak ma nas, konsumentów, "chronić" Codex Alimentarius (Kodeks Żywnościowy). Dlatego trzeba się temu przeciwstawić.

Sonda

Czy słyszałeś/aś kiedykolwiek o Kodeksie Żywnościowym (Codex Alimentarius)?

Codex Alimentarius - w Polsce znany jako Kodeks Żywnościowy - to zbiór zasad, które powinny nas chronić, a w rzeczywistości będą nas ograniczać już od 2010.
Zgodnie z dyrektywami kodeksu zmniejszone maja być dopuszczalne ilości witamin i minerałów dodawanych do żywności, suplementy mają być zakazane, przy czym zwiększone mają być limity na zawartość pestycydów, herbicydów, antybiotyków. Ponadto, GMO byłoby wszechobecne, zakazane byłyby dietoterapie, terapie witaminowe.

Nie trzeba być naukowcem aby wiedzieć, że "Jesteś tym co jesz". A dowody naukowe? Jeśli ktoś ich potrzebuje - proszę bardzo. Niejednokrotnie zostało udowodnione, że GMO jest szkodliwe dla zdrowia (vide - ostatnie badania zlecone przez Austriacką Agencję ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności, zarządzaną przez Austriackie Federalne Ministerstwo Zdrowia, Rodziny i Młodzieży, a prowadzone przez Uniwersytet Weterynaryjny we Wiedniu-potwierdzają szkodliwość modyfikowanej kukurydzy).

Od siebie dodam, że tak naprawdę nikt nie wie, jaki taka żywność będzie miała wpływ na kolejne pokolenia, za parędziesiąt lat. I nikt tak naprawdę nie jest w stanie tego przewidzieć. A witaminy i minerały? Każdy rozsądny człowiek wie, że są one niezbędne do tego, by być zdrowym.

Jako obywatele wolnej Europy mamy prawo przeciwstawiać się decyzjom, które w tak istotny sposób ingerują w nasze życie, naszą wolność wyboru (chcę wiedzieć co mam na talerzu). I dlatego to robimy - przeciwstawiamy się. Komisja Europejska twierdzi jednak, że jest to tylko szum mniejszości, zaniepokojonej ograniczeniami zawartości witamin i składników mineralnych na obszarze UE.

Udowodnijmy, że jest inaczej! Potrzebujemy również waszego wsparcia. Trzeba zebrać 500.000 podpisów do końca czerwca 2009. Prosimy, poprzyj naszą inicjatywę, jeśli zgadzasz się, że:

* Obecność witamin i składników mineralnych w diecie korzystny wpływ na zdrowie.
* Odgórne i arbitralne ustalenie dawek witamin i składników mineralnych w diecie to naruszenie podstawowych praw człowieka.
* Radykalne zmniejszenie ilości witamin i minerałów w diecie odbije się negatywnie na profilaktycznej opiece zdrowotnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.03.2009 12:09

Akcja StopCodex jest niepoważna, bo zajmuje się TYM JEDNYM PROBLEMEM?!? Ten problem postawiła sobie za cel... W taki sposób można mówić o każdej akcji - bo przecież są ukierunkowane na jakieś konkretne cele, a nie na całokształt życia człowieka.
A teraz - owszem, są regulacje, które w jakimś stopniu ograniczają naszą wolność. I dlatego nie chcemy dopuszczać do tego, żeby ta wolność była ograniczona jeszcze bardziej.
I o własne uprawy walczymy, ta sytuacja dotyczy niestety całej UE inie tylko. Poza tym, GMO nie może rosnąć obok tradycyjnych upraw, jak się to rozprzestrzeni, to cały teren będzie skażony, dlatego chcemy zapobiec temu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.03.2009 20:18

Jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek regulacji a już tym bardziej zakazów czy nakazów gdyż uważam że człowiek ma jeść to co mu smakuje (czytaj to czego jego organizm w danej chwili się domaga) a nie to co zostaje zapisane w kodeksach ustawach i innych tego typu poronionych wymysłach.

Akcja stop kodeks jest o tyle nie poważna że nie rozwiązuje żadnego problemu a sprzeciwia się jedynie temu konkretnemu zestawowi przepisów natomiast kompletnie bez analizy pozostawia te już obowiązujące które w wcale nie mniejszym stopniu ograniczają nasze prawo do decydowania o własnym losie nie tylko w kwestiach wyżywienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jako obywatele wolnej Europy mamy prawo przeciwstawiać się decyzjom, które w tak istotny sposób ingerują w nasze życie, naszą wolność wyboru (chcę wiedzieć co mam na talerzu). I dlatego to robimy - przeciwstawiamy się. Komisja Europejska twierdzi jednak, że jest to tylko szum mniejszości, zaniepokojonej ograniczeniami zawartości witamin i składników mineralnych na obszarze UE."
A po Konstytucji Europejskiej wyjdzieta na ulicę manifestować i powystrzelają:).
Chętnie bym podpisał ale patrząc całościowo na to wszystko z boku jest mi to obojętne. Jak już mam walczyć to o to, żeby stąd odejść i mieć własne uprawy gdzie ani nikt mi nie zakazuje czegoś do jedzenia dodawać za dużo ani nikt mi niczego do niego nie dodaje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.