Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7572 miejsce

Aby zrozumieć świat osób niewidomych obejrzyj film PZN-u

Współautorzy: Marta Wróbel

W internecie pojawił się film animowany "N jak niewidomy, czyli jak pomóc osobie z dysfunkcją wzroku". Kierowany on jest przede wszystkim do osób, które nie mają na co dzień do czynienia z niewidomymi i niedowidzącymi.

 / Fot. screen / Fot. screenFilm ma pozwolić na poznanie świata osób niewidomych i jednocześnie zachęcić do otwarcia się pełnosprawnych wobec tego środowiska. Film przygotowany został przez Polski Związek Niewidomych i jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej.

Osoby niewidome i słabowidzące dzięki nauce bardzo dobrze radzą sobie w otaczającym ich świecie. Jak to robią, dowiemy się właśnie z tego filmiku. Skąd wiedzą, że są przed przejściem dla pieszych, jak czytają, jak odnajdują lokale, jak robią zakupy, ale także dowiemy się jak im pomagać np. jak powiedzieć ,gdzie na stole znajduje się jedzenie, gdzie znajduje się krzesło czy też, że właśnie doszliśmy do schodów i prowadzą one w górę lub w dół.

W animacji autorzy bardzo dobrze wyjaśnili laikom np, jak tłumaczyć osobie niewidomej, jak dojść do określonego punktu (należy powiedzieć powiedzieć "trzeba pójść 50 metrów prosto, po czym skręcić w prawo"). / Fot. screenKońcowym etapem tego projektu będą emisje filmu w lokalnych stacjach telewizyjnych na terenie całej Polski oraz pokazy w jednostkach Polskiego Związku Niewidomych. Połączone one będą ze spotkaniami szkoleniowo-informacyjnymi.

Film w bardzo prosty i przyjazny sposób pokazuje świat osób z dysfunkcjami wzroku. Pomaga osobom widzącym zrozumieć, jak najlepiej pomagać niewidomym nie powodując kłopotliwych sytuacji dla obu stron.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Podobno w Warszawie jakiś czas funkcjonowała restauracja prowadzona przez niewidomych. Taka jak opisana tutaj szwajcarska "Ślepa krowa" A w innych krajach zwan "Ciuciubabką" link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.