AC Milan zdobywcą Superpucharu Włoch

Mistrz Włoch AC Milan pokonał w meczu o Superpuchar zdobywcę krajowego pucharu Inter 2:1 (0:1).

Zlatan Ibrahimovic / Fot. # Real_Madrid-Milan_free_kick_2.jpg: Jan S0L0, C.C.2.0W meczu o Superpuchar Włoch, AC Milan pokonał 2:1 (0:1) Inter Mediolan na inaugurację nowego sezonu we Włoszech. Spotkanie rozegrane zostało na narodowym stadionie w Pekinie.

Początek pierwszej połowy był w wykonaniu obu drużyn dość niemrawy, jednak jako pierwsi do intensywniejszej gry pobudzili się gracze Interu. Efektem tego w 22. minucie po faulu na Gattuso, piłkę w odległości około 20 metrów od bramki ustawił sobie Wesley Sneijder. Holender nie pomylił się i pięknym strzałem pokonał bezbronnego bramkarza mistrza Włoch. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Na boisku gra zaostrzyła się, jednak na szczęście, mimo paru groźnych sytuacji, nikomu nic się nie stało.

Od pierwszej minuty drugiej połowy Milan zdecydowanie zaatakował i stwarzał sobie coraz groźniejsze sytuacje. W 60. minucie gry Seedorf świetnie dograł w pole karne do Ibrahimovicia, który strzałem z głowy pokonał golkipera Interu. Zaledwie dziesięć minut później na 2:1 podwyższył Kevin Prince Boateng. Po strzale Pato, piłka wylądowała na słupku i spadła tuż pod nogi Boatenga, który dopełnił formalności. Dopiero strata drugiego gola pobudziła Inter. Do końca meczu zawodnicy starali się doprowadzić do wyrównania i dogrywki, jednak obrona Milanu spisywała się znakomicie. Milan pokonał Inter 2:1.

Był to trzeci finał Superpucharu Włoch rozgrywany w Pekinie. Dwa lata temu Inter uległ Lazio 1:2, a rok temu okazał się lepszy od Romy 3:1. Tym razem lepsi od Nerazzurrich okazali się gracze Milanu. Jest to szósty taki tytuł dla AC Milan w historii tego klubu.

Milan AC - FC Internazionale Milano 2:1 (0:1)
Bramki: Ibrahimović (60), Boateng (69) - Sneijder (22)

Milan: Abbiati, Abate, Nesta, Silva, Zambrotta, Gattuso (75 Ambrosini), Bommel, Boateng (82 Emanuelson), Seedorf, Ibrahimović, Robinho (61 Pato).

Inter: César, Ranocchia, Samuel, Chivu, Zanetti, Motta, Stanković (74 Pazzini), Álvarez (63 Faraoni), Obi (82 Castaignos), Sneijder, Eto'o.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!