Facebook Google+ Twitter

AC/DC bez Malcolma Younga. Założyciel zespołu robi przerwę w graniu

"Po czterdziestu latach życia poświęconego AC/DC, gitarzysta i założyciel zespołu, Malcolm Young robi przerwę od grania z powodu choroby" - czytamy w komunikacie zespołu na Facebooku.

 / Fot. Ac-dcfreak785 at the English language Wikipedia [GFDL (www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)"Malcolm chce podziękować legionom fanów na całym świecie za miłość i wsparcie" - czytamy na oficjalnej
stronie AC/DC na Facebooku. Zespół ma zamiar kontynuować działalność. Nie są znane bliższe szczegóły decyzji Malcolma Younga. Wiadomość o jego odejściu zelektryzowała jednak media i uruchomiła lawinę plotek o rozpadzie AC/DC.

Malcolm Young to legenda. W 1973 r. wraz z bratem, Angusem założył zespół AC/DC. Urodził się w Szkocji, ale będąc dzieckiem wyemigrował z rodziną do Australii. Jego grupa sprzedała ponad 200 milionów płyt. Krążek "Back in Black" nagrany po śmierci wokalisty, Bona Scotta znajduje się na liście najlepiej sprzedających się albumów wszech czasów.

AC/DC po odejściu Malcolma zamierza kontynuować działalność. Z komunikatu wydanego przez grupę wynika, że była to także jego decyzja. Oprócz Younga, grającego na gitarze, w zespole występują: Brian Johnson (wokal), Phil Rudd (perkusja), Angus Young (gitara) i Cliff Williams (gitara basowa).

AC/DC wydał kilkadziesiąt płyt, w tym piętnaście studyjnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.